ABA LIGA Košarkaši Zadra pobijedili beogradski FMP

U prvoj utakmici nove sezone regionalne ABA lige košarkaši Zadra su na Višnjiku pobijedili beogradski FMP rezultatom 78:76.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i vodili prve tri četvrtine, u jednom trenutku i sa 13 pena razlike, da bi tek u posljednjoj četvrtini Zadar prešao u vodstvo, ali pitanje pobjednika riješilo se tek u posljednjiim sekundama.

“Ivane, Ivane” skandiralo se u Krešinom domu sjajnom Ivanu Marinkoviću, koji je sa 32 poena (šut iz igre 13-15) i 8 skokova povukao Zadar prema prvoj pobjedi ove sezone.

Slijedili su ga Boris Barać s 19 i Lovro Mazalin s 16 poena. Mislav Brzoja je upisao 10 asistencija, a ključne poene u završnici zabio je mladi Toni Jelenković.

Kod FMP-a istaknuli su se Stefan Lazarević (15) i Dragan Apić (13).

Ante Matulović, trener Zadra:

Izuzetno važna dva boda, pogotovo obzirom na izuzetno težak raspored koji je pred nama. Moji igrači su željeli ovu pobjedu više nego protivnički i njima idu sve zasluge. Otvorili smo dosta nervozno, uz puno promašenih zicera i četiri penala. Ta nervoza uvijek prati prve utakmice ABA lige, pogotovo domaćinske momčadi. Na poluvremenu smo se ipak vratili u igru, u zadnje dvije minute obje su momčadi mogle do pobjede, ali sreća je bila na našoj strani. Odigrali smo dobru završnicu i čestitam svojim igračima na tome.

Ivan Marinković, igrač Zadra:

Stravično teška i važna utakmica za nas pogotovo kad pogledamo raspored u idućih nekoliko kola. Važna pobjeda i zbog samopouzdanja, ali naravno uvijek je dobro kad pobjedom otvorimo prvenstvo. Utakmica je bila vrlo čvrsta, bio je pritisak na jednoj i drugoj momčadi, ali mi je drago da smo pokazali karakter nakon katastrofalnog otvaranja utakmice. Čestitam suigračima, ostavili su srce na terenu i hvala publici koja nam je bila vjetar u leđa.

Dejan Davidovac, igrač FMP-a:

Čestitam Zadru na pobjedi. Bila je ovo tvrda utakmica, dobro smo je otvorili, napravili razliku u prvom poluvremenu, držali skok u našu korist i bili smo dobri i napadački i obrambeno. U drugom poluvremenu Zadrani su zaigrali čvršće, mi smo ušli u probleme u obrani, ali smo svejedno mogli do pobjede. Mi moramo što prije zaboraviti poraz, jer nas čeka ogled s Megom.

Slobodan Klipa, trener FMP-a:

Zadovoljstvo mi je biti u Zadru, koji je najveći košarkaški grad u regiji. Zadar je i dalje veliki klub iako je u problemima. Nije im bilo lako danas, bez dvojice igrača koje su očekivali u sastavu, Kovačevića i Marića. Nismo uspjeli iskoristiti priliku za pobjedom koja nam se ukazala i koja bi za nas bila ekstra premija. Zadar je zasluženo pobijedio, ali imali smo i mi svoje prilike, u završnim sekundama smo promašili dva bacanja i ispustili pobjedu. To je sport, sve je to igra, ne smijemo za tim žaliti, već se okrenuti idućem suparniku.

ZADAR – FMP 78:76 (13:21, 18:14, 26:25, 21:16) ZADAR – Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja: 3000. Suci: Saša Pukl, Sašo Petek i Mario Majkič. ZADAR: Vladović 2, Jelenković 4, Krajina 2, Jurica, Špaleta, Brzoja 3, Marinković 32, Tomas, Barać 19, Vrkić, Mazalin 16. Trener: Ante Matulović. FMP: Čović 10, Čvorović, Davidovac 7, Djerić, Apić 13, Vukasović 6, Lazarević 15, Bursać 2, Šešlija 4, Žižić 5, Kaplanović 2, Bolden 12. Trener: Slobodan Klipa.