ABA LIGA Košarkaši Zadra poraženi od Cibone

Košarkaši Zadra u 11. kolu ABA lige poraženi su u Zagrebu od Cibone 82-73. Cibona je već u prvoj četvrtini trasirala put prema pobjedi (24-17), a u drugoj otišla na dvadesetak poena viška (42-23).
Zadar je u drugom poluvremenu izledao kudikamo bolje, no razlika je bila prevelika za preokret.
V.d. trenera Franko Sterle svoju je nesportsku komunikaciju sa sucima platio isključenjem u 29. minuti. Cibona je tada imala 25 koševa viška (62-37), a vođenje momčadi preuzeo je Samir Žuža.
Zadrani su se zainatili, opustili i krenuli u sustizanje prednosti. U 36. minuti stigli su do 67-61. Joksimović i Reynolds vraćaju Cibonu na +10 nakon čega više nije bilo snage za novi zadarski nKošarkaši Zadra u 11. kolu ABA lige poraženi su u Zagrebu od Cibone rezultatom 82-73.

Domaćini su već nakon prve četvrtine ostvarili solidnu prednost (24-17), da bi na poluvrijeme otišli s uvjerljivih devetnaest koševa razlike (42-23).

Zadar je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, pogotovo u samoj završnici dvoboja. Nakon što su suci isključili v.d. trenera Franka Sterlu u 29. minuti kod rezultata 62-37, Zadrani su se zainatili i u 36. minuti stigli do obećavajućih 67-61. U tim je trenucima momčad vodio pomoćni trener Samir Žuža.

No, u samoj završnici rutineri Joksimović i Reynolds vraćaju Cibonu na +10, nakon čega više nije bilo snage za novi zadarski preokret.

U redovima domaće momčadi Reynolds je zabio 21, a Šakić 20 koševa. Kod Zadra Ivan Ramljak i Lovro Mazalin ubacili su po 15, Vladović 12, Barać 11, a Brzoja 10 koševa.

Franko Sterle, v.d trener Zadra:

Dobro smo otvorili utakmicu do prvog time-outa, nakon prve rotacije Ramljak-Barać sve je ‘palo u vodu’. Što se naše igre tiče, igrali smo katastrofalno do poluvremena. Ja sam u svlačionici, na poluvremenu, pokušao objasniti momcima kako se pristupa utakmici i ovakvom derbiju te smatram da ih je to trgnulo pa su odigrali solidno drugo poluvrijeme. Ekipa se probudila i počeli su igrati na tragu ulaska s početka utakmice, obrambeno i napadački te smo na kraju zaključili utakmicu s relativno pristojnom razlikom, s obzirom na loše prvo poluvrijeme.

Jakov Vladović, kapetan Zadra:

Odigrali smo korektnu prvu četvrtinu, ali kratko je to trajalo pogotovo u obrambenoj fazi. Dopustili smo da lako zabijaju poene i uhvate zamah, a uz to smo bili van napadačkog ritma. Već u prvom poluvremenu je utakmica otišla na Ciboninu stranu. U drugom smo poluvremenu pokušali dovući utakmicu do neizvjesnosti, čak smo bili na korak do preokreta par minuta prije kraja. Ipak, Cibona nije dopustila da se približimo i na kraju su rutinski došli do pobjede.

KK CIBONA – KK ZADAR 82-73 (24-17, 18-6, 20-19, 20-31) KK Cibona: Reynolds 21, Šakić 20, Marić 2, Ćorić, Šiško, Bošnjak, Rozić 2, Ljubičić, Sulejmanović 16, Slavica 9, Joksimović 12, Gospić. KK Zadar: Vladović 12, Vraneš, Krajina 2, Jurica 2, Špaleta, Brzoja 10, Marinković 6, Tomas, Barać 11, Ramljak 15, Vrkić, Mazalin 15