Članovi Boksačkog kluba Ares osvojili zlato, srebro i broncu na Prvenstvu Hrvatske

Prvenstvo Hrvatske održavalo se u Zagrebu na Velesajmu od 23.05.-26.05. a boksački klub Ares nastupao je tijekom sva četiri dana, i to jednim boksačem i dvije boksačice i osvojio isto toliko odličja – zlato, srebro i broncu.

U nastavku objavljujemo priopćenje BK Ares:

I DAN
Prvog dana u osmini finala boksao je naš mlađi senior Roko Bukvić sa boksačem iz BK Gladiatora Badurinom te pobjedio prekidom na početku druge runde. Badurina je imao čak 4 brojanja nakon čega je sudac prekinuo meč.
Nakon Roka u ring ulazi Marta Kožul koja je imala najteži zadak, a boksala je polufinale s doprvakinjom svijeta Nikolinom Čačić, a meč je prekinut krajem prve runde zbog ozljede ruke naše boksačice.

II DAN
Drugog dana u ring prva ulazi naša juniorka Ema Vidov koja pobjeđuje Doru Druraković iz BK Brod u finalnom meču i postaje juniorska prvakinja države.
Nakon Eme u ring je ušla i Marta Kožul, te odradila vrijedan sparing s Nikolinom Čačić.
Sljedeći u ring ulazi Roko Bukvić koji u četvrtfinalu uvjerljivo slavi nad Marijanović Ilijom iz BK Graciano.

III DAN
Trećeg dana u polufinalnoj borbi Roko Bukvić uvjerljivo slavi prekidom u trećoj rundi nad Antom Jurjevićem iz BK Salona.

IV DAN
Zadnjeg dana na rasporedu su bile finalne borbe gdje je naš Roko tijesno izgubio od Karla Sabljića iz BK Nokaut Zg.
U teškom meču gdje su odlučivale nijanse sudački bodovi su otišli na stranu Zagrebačkog boksača.
Roko postaje viceprvak Hrvatske.

U kategoriji 69 kg bilo je najvise boksača na prvenstvu, čak 13, što je svrstava u najtežu kategoriju s puno kvalitetnih boraca sto Rokov rezultat čini jos većim.

Naša aktualna prvakinja Karla Tadić nije nastupila na PH zbog ozljede.

Zadovoljni smo kako je prošlo ovo Prvenstvo Hrvatske jer su nas pratile ozljede zadnjih par mjeseci a eto ipak postigli smo veliki rezultat.” – ističu iz Boksačkog kluba Ares.

Mladi boksači su bili u pratnji trenera Nikole Marketina i Vedrana Bajla.

Bokčacki klub Ares sada broji čak 14 državnih odličja koji su osvojeni ove godine, a to su dva zlata, šest srebra i pet bronci, što znači da klub broji dva prvaka, šest viceprvaka i pet bronci.

“Uskoro dolaze novi izazovi, a sad u šestom mjesecu će boksati i mlađa kadetska reprezentacija gdje naš klub ima trojicu svojih pulena, a nas trener je i izbornik iste reprezentacije.” – poručili su iz BK Ares.