Fenerbahce Dogus pobjednik je Zadar Basketball Tournamenta

Fenerbahce Dogus pobjednik je četvrtog izdanja Zadar Basketball Tournamenta. U finalu najjačeg europskog pripremnog turnira turska je momčad svladala rusku CSKA Moskvu rezultatom 76:72 te nakon nedavno osvojenog Eurobasketa i u Zadru potvrdila status najjače momčadi Europe. Najbolji u redovima turskog sastava bio Jan Vesely s 21 poenom, a u momčadi moskovskog sastava bio je Nando De Colo s 21 košem, dok je Will Clyburn dodao 16.

Treće mjesto na ovogodišnjem turniru pripalo je njemačkom Bayern Munchenu koji je rezultatom 71:58 nadjačao sunarodnjake Brose Bamberg i ostavio ih na četvrtom mjestu. Najbolji u redovima Bayerna bio je Lučić s 17 poena, tri skoka i dvije osvojene lopte. Booker je ubacio 14 uz šest skokova i tri asistencije no imao je i šest izgubljenih lopti. Kod Bamberga danas jedini s dvocifrenim brojem poena bio je Maodo Lo. On je ubacio 12 uz tri skoka i dvije asistencije.