U susretu 17. kola 1.ŽNL Zadarske sastali su se vodeći ZadAR i desetoplasirana Zlatne luka iz Sukošana. Domaćin je bio izraziti favorit, međutim, gosti su se na početku dobro postavili zatvorivši sve prilaze svojim vratima. Prvu priliku domaći stvaraju u 13.minuti iz slobodnog udarca kojega je izveo Vasilj i pogodio živi zid. Sedam minuta poslije Buljat je oprobao svoj snažni udarac iz daljine, ali je lopta otišla pored gola. Jako lijepa akcija dogodila se u 30.minuti, Banović je s vrha kaznenog prostora prebacio gostujuću obrano i dao loptu na
lijevu stranu za Vasilja koji je munjevito utrčao u kazneni prostor i ubacio u sredinu,na lopti je Katuš koji puca prema golu, ali brani gostujući vratar Barić. U 38. minuti Vukadinović je iznudio kazneni udarac nakon što je prvi stigao do lopte, a gostujući igrač Rogoznica ga ruši. Blažević puca precizno, ali dosta slabo i to Josip Barić vješto brani. Zadar je ipak došao došao do vodstva u 42. minuti pogotkom iz blizine mladog Ante Vukadinovića na asistenciju Igora Banovića. Bio je to rezultat prvog poluvremena.
Prvih 15 minuta drugog dijela nije bilo ozbiljnijih akcija, a prvu smo vidjeli u 62.minuti kad je strijelac Vukadinović tukao preko gola s 10-ak metara. Minutu poslije prijete gosti, a u prilici je Marko Rašo čije pokušaje blokira zadarska obrana. Imali su potom prilike Blažević i Katuša, ali nisu bili precizni. Gosti su još jednom zaprijetili u 80. minuti preko Orlovića, ali domaći vratar Pinčić je na mjestu. Nakon svih propuštenih prilika Zadar stiže do 2:0 u 85.minuti golom Labusa koji je ušao u nastavku. Akciju je lijepo pripremio Blažević. U 90.minuti Blažević se iskupio za promašeni 11-erac i postigavši pogodak za 3:0 na asistenciju Djeveljekaja. U prvoj minuti sudačke nadoknade isti igrač postiže svoj drugi današnji pogodak za konačnih 4:0.

Ovom pobjedom Zadar je i dalje vodeći na ljestvici sa 7 bodova više od drugoplasiranog Hajduka koji će svoju utakmicu odigrati sutra kući protiv Nove zore. Sljedeći tjedan Zadrane čeka dvostruki okršaj upravo sa spomenutim filipjanskim sastavom, prvo u srijedu u četvrtfinalu Županijskog kupa, a onda i u nedjelju u prvenstvu. Oba puta Nova zora će ugostiti Zadar.

ZADAR – ZLATNA LUKA 4:0 (1:0)
Sudci: Tadija Babić, Mateo Knežević, Dario Jarmanović
Žuti kartoni: Vasilj (Zadar)
Strijelci: Ante Vukadinović 42′, Boris Labus 85′, Vlatko Blažević 90′,