TUŽNA VIJEST Preminuo bivši nogometni izbornik Zlatko Kranjčar
U 65. godini života preminuo je Zlatko Cico Kranjčar, bivši izbornik nogometne reprezentacije i otac nogometaša Nike Kranjčara, potvrđeno je Indexu iz KB-a Merkur. Proslavljeni hrvatski nogometaš i bivši izbornik Hrvatske preminuo je 1. ožujka 2021. u KB-u Merkur nakon kratke i teške bolesti. Prema prvim informacija, Kranjčar je prije... Opširnije
Hrvatska U17 ženska i muška reprezentacija okupile su se danas na Višnjiku
Hrvatska U17 ženska i muška reprezentacija okupile su se danas u Zadru ususret MEVZA turniru, koji je ujedno i prvi krug  CEV kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Turnir će se od 12. do 14. ožujka igrati u ŠC Višnjik i SD Bibinje.   U grupnoj fazi natjecanja ženska U17 reprezentacija... Opširnije
Knežević: “Vratili smo Mercedes i ispričavam se građanima i Dukiću”
Predsjednik Hrvatskog nogometnog kluba Zadar, Damir Knežević, poslao je priopćenje koje objavljujemo u cijelosti. “Ovim putem se želim ispričati građanima Zadra, Gradskoj upravi i gradonačelniku Dukiću zbog neugodnosti koje je izazvao najam vozila namijenjenog voditelju omladinske škole i ovim putem obavijestiti cijelu javnost kako je vozilo vraćeno. Smatrali smo... Opširnije
TUŽNA VIJEST Preminuo legendarni rukometaš i trener Zlatko Saračević
Legenda hrvatskog rukometa i trener Podravka Vegete Zlatan “Zlatko” Saračević (59) umro je u bolnici u Koprivnici nakon što mu je pozlilo poslije utakmice protiv Lokomotive. Saračević je proslavio pobjedu Podravke nad Lokomotivom (32:29) nakon čega mu je pozilo. Nakon utakmice vozio je kući trenericu vratarki Barbaru Stančin. Na... Opširnije
KK Zadar obranio naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića u Zadru
  Zadar je obranio naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića u finalu u kojem su vodili većinu utakmice, ali su Split slomili u zadnje četiri minute. Zadrani su u zadnju četvrtinu ušli s prednošću 57:50, Split došao na samo koš razlike, da bi Zadrani uzastopnim tricama Bursaća, Cartera, Mavre i Jordana na dvije minute do... Opširnije
Košarkaši Sonik Puntamike svladali Šibeniku rezultatom 97-72
  Košarkaši Sonik Puntamike u petak su na domaćem parketu uvjerljivo svladali Šibeniku rezultatom 97:72 i stigli do 12. ovosezonske pobjede u HT Premijer ligi. Zadrani su do novog trijumfa u hrvatskom prvenstvu stigli na krilima izvrsne obrane i lepršave igre u napadu koja suparnicima nije ostavila ni grama... Opširnije
Legendarni košarkaš Pino Giergia osuđen na dvogodišnju zatvorsku kaznu
Legendarni košarkaš Giuseppe Giergia proglašen je krivim i na zatvorsku je kaznu od dvije godine nepravomoćno osuđen. Sudilo mu se u Zadru za zlouporabu ovlasti u gospodarskom poslovanju. Giuseppe Giergia je u razdoblju od 1. siječnja 2005. do 19. lipnja 2009., u Zadru, kao direktor Športske udruge Košarkaški klub... Opširnije
Bivši reprezentativac Jurica Buljat pridružio se HNK Zadar
Prva momčad HNK Zadar, koju odnedavno vodi Želimir Terkeš s pomoćnikom Draganom Blatnjakom, značajno je osnažena dolaskom Jurice Buljata (1986.), iskusnoga internacionalca, standardnog reprezentativca mlađih državnih selekcija i s dva nastupa među Vatrenima, koji je svoju profesionalnu karijeru počeo graditi u Stanovima. – Drago mi je da ću zaigrati... Opširnije
PREMIJER LIGA Košarkaši Sonik Puntamike pobijedili Alkar
Košarkaši Sonik Puntamike sinoć su na domaćem parketu svladali sinjski Alkar rezultatom 84-80, čime su prekinuli negativan niz od pet uzastopnih poraza. Igračima Hrvoja Vlašića za 11. pobjedu u hrvatskom prvenstvu bilo je potrebno dodatnih pet minuta, no trijumf je time zasigurno još slađi. Otvaranje susreta je proteklo u... Opširnije
Vaterpolisti Mladosti osvojili Kup Hrvatske; Mladi Zadranin Jerko Jurlina izvrsno odigrao!
Vaterpolisti Mladosti prošle su nedjelje osvojili naslov Kupa Hrvatske, deseti u povijesti kluba. U finalnoj utakmici Žapci su bili bolji od Mladi g rivala dubrovačkog Juga rezultatom 13:15 nakon napete i izjednačene utakmice dostojne epiteta najvećeg hrvatskog vaterpolskog derbija. Žapci su na svim pozicijama igrali hrabro i čvrsto te pridonijeli pobjedi,... Opširnije