Košarkaši Sonik Puntamike na domaćem terenu svladali Škrljevo rezultatom 81:69

Košarkaši Sonik Puntamike na domaćem su terenu u 12. kolu HT Premijer lige svladali Škrljevo rezultatom 81-69. U uzbudljivom i do samoga kraja otvorenom susretu domaćini su u završnici pokazali više kvalitete i serijom 12-1 zaključili utakmicu, uzdignutih ruku napustivši parket Jazina.
Kao i prije deset dana, gosti su bolje krenuli. Kontrola skoka i dobra igra razigravača Arslanagića vrlo brzo su odvele igrače Mirka Ščekića do sedam poena prednosti, pa su Zadrani većinu prve četvrtine lovili zaostatak, uhvativši priključak tek na sredinom šeste minute (12-12). Ulaskom Jakova Vladovića, utakmica je ušla u mirnije razdoblje u kojem su se obje momčadi gotovo iz napada u napad izmjenjivale u vodstvu što je trajalo sve do sredine druge dionice kada su Zovko i Rašić pokrenuli, a Cvitković dvama lijepim potezima zaključio seriju 11-2 kojom su Puntamičani otišli na ugodnih osam poena prednosti (36-28).
Nisu te tri minute „spuštenog garda“ skupo koštale goste iz Mavrinaca koji su odmah uzvratili i preko Jelenkovića i Bobana stigli u egal. Do kraja prvoga dijela gledali smo izjednačenu košarku, protkanu sitnim pogreškama s obje strane, pa je semafor pred odlazak na veliki odmor pokazivao 40-34 za Sonik.
Otvaranje nastavka proteklo je u znaku košarkaša s Kvarnera koji su furiozno izašli iz svlačionica i serijom 0-8 natjerali trenera Vlašića na brzu minutu odmora. Trica Vručinića nakratko je odbila napad Škrljeva, no domaće je planove u tim trenucima ozbiljno poljuljala četvrta osobna pogreška stožernog centra Tomislava Cvitkovića koji je neplanirano morao preseliti na klupu.
Bilo je jasno da će Puntamičani morati promijeniti stil igre i okrenuti se šutu za tri poena. Pokazalo se to kao dobra odluka, jer su raspoloženi Zovko i Rašić dvama ubačajima iza linije 6,75 držali „Sonikse“ glavom iznad vode.
Ipak, izostanak Cvitkovića osjetio se pod koševima. Fizički dominantni gosti hvatali su gotovo svaku loptu ispod oba obruča, o čemu najbolje svjedoči razlika u skokovima uoči posljednjih deset minuta (21-31), pa se u odlučujuću dionicu ušlo s otvorenih 61-59 za zadarski sastav.
Početak četvrte četvrtine obilježile su čvrste obrane. Bila je to igra koja je išla na ruku Puntamičanima koji su dobro prebrodili razdoblje bez Cvitkovića na parketu i u posljednje dvije i pol minute ušli s pola poena prednosti (69-68).
Upravo je visoki Zagrepčanin nagovijestio da će završnica proteći u znaku domaćina. Polaganjem je pokrenuo mini-seriju 6-0, da bi „točku na i“ pobjede zadarskog sastava stavili Zovko i Cvitković za osmi ovosezonski trijumf Sonika u hrvatskom prvenstvu.
Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Daniel Zovko i Tomislav Cvitković s 24, odnosno 16 poena, dok je Škrljevo predvodio Adnan Arslanagić sa 16 koševa.