Košarkaši Sonik Puntamike poraženi od KK Zadar

Košarkaši Sonik Puntamike su na domaćem parketu u 29. kolu HT Premijer lige poraženi od Zadra rezultatom 68:80. Igrači Hrvoja Vlašića pružili su dobar otpor favoriziranom suparniku te su početkom treće četvrtine prišli na samo četiri poena zaostatka, ali u završnici je do izražaja došla veća individualna kvaliteta momaka s Višnjika koji su nastavili put ka startnoj „jedinici“ uoči doigravanja.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u petoj minuti otišli na dvoznamenkastu razliku koju su, zahvaljujući nadahnutom napadačkom izdanju u prvoj četvrtini, mirno održavali većim tijekom susreta. Desetodnevna pauza od natjecateljskih utakmica uzela je svoj danak, pa je Puntamičanima trebalo nekoliko napada da „upale motore“, što su Mršićeve trupe iskoristile da se u jednom trenutku odvoje na plus 14 (12-26), no dobra šuterska dionica Sonika na prijelazu četvrtina uspostavila je terensku ravnotežu i učas prepolovila zaostatak.

Usporili su domaćini do tada raspoložene košarkaše Zadra i na veliki odmor otišli s devet poena zaostatka (37-46), što su izvrsnim otvaranjem nastavka ubrzo sveli i na samo minus četiri (46-50). Razbudilo je to Mršićeve trupe koje su počele spuštati loptu u reket gdje je čekao snažni Chinanu Onuaku koji je vješto koristio asistencije suigrača i već do ulaska u 27. minutu vratio svoju momčad u dvoznamenkaste vode. Gosti su, u izostanku Ante Gospića, imali veliku premoć pod obručima koja se najbolje očitovala u razlici u skokovima (27-40) pa se u posljednjih deset minuta ušlo s visokih 52-67 za momke s Višnjika.

Dvije trice Vručinića, potpomognute dobrim rolama Runjića i Rašića, nakratko su vratile „Sonikse“ u igru, no kako je vrijeme odmicalo do izražaja je sve više dolazila individualna kvaliteta gostujućeg sastava. Razigrali su se Kodi Justice i Jure Planinić koji su kombinirano vezali devet poena i odveli svoju momčad na plus 16 (64-80), efektivno riješivši pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima Zadra bili su Chinanu Onuaku s 14 koševa i osam skokova te Antonio Jordano s 12 poena (trica 4-6), dok su četvoricu dvoznamenkastih u redovima Sonika predvodili Daniel Zovko s 15 te Jakov Vladović i Marin Vručinić s po 12 koševa.