Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na domaćem terenu

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na domaćem terenu u devetom kolu HT Premijer lige od Gorice rezultatom 69-90. Oslabljeni neigranjem Marina Šarlije i Sandra Rašića, Zadrani su na samom početku upali u rezultatski zaostatak iz kojeg se nisu uspjeli izvući do kraja susreta, na koncu upisavši četvrti ovosezonski poraz.

Za razliku od domaćina koji je dizelaški krenuo u utakmicu, gosti su se od prve minute autoritativno postavili te odmah poveli 0-8. Tri i pol minute bez koša natjerale su trenera Vlašića na ranu minutu odmora, nakon koje je Sonik nakratko uspostavio terensku ravnotežu i u dva navrata koševima Vručinića i Runjića prišao na četiri poena zaostatka (9-13 i 11-15).

Ipak, bilo je primjetno da su samoizolacija i izostanci nekolicine bitnih igrača uzeli svoj danak. Gosti su bili za djelić sekunde brži, za koji centimetar viši i za koji vat snažniji, pa ne iznenađuje da je otvaranje druge dionice bilo preslika samog početka utakmice. Igrači Josipa Sesara ponovno su krenuli s 0-8, ovaj put na krilima osovine Baković-Kapusta i već se u 13. minuti odvojili na dvoznamenkastu razliku (13-26).

Ovaj put ni šok-terapija u vidu time-outa nije urodila plodom te je Gorica nastavila povećavati prednost. Domaćini su do trice Filipa Jošića na isteku 15. minute uspjeli ubaciti tek dva poena, djelo Tea Petanija, pa ne čudi da su „Bikovi“ taj period iskoristili da se odvoje na visokih plus 19 (15-34).

Zadrani u prvih dvadeset minuta nisu imali odgovor na čvrstu obranu gostiju, čemu najbolje svjedoči tek 30 postignutih poena do odlaska na veliki odmor na koji se otišlo s rezultatom 30-58, a u istom se ritmu nastavilo i nakon povratka iz svlačionica.

Izuzev dvaju slobodnih bacanja novopridošlog Daniela Zovka, domaćini nikako nisu uspijevali probiti obranu Gorice koja je ubrzo krenula u novi nalet i serijom 0-13 dodatno povećala ionako visoku prednost. Iz tog razdoblja vrijedi istaknuti tek asistenciju Palčića za atraktivno zakucavanje Runjića, no imajući u vidu da su Sesarove trupe već koketirale s tridesetak poena razlike (34-61), bilo je jasno da će bodovi otići u Veliku Goricu.

Semafor je na ulasku u posljednjih deset minuta pokazivao 45-70 za goste koji su do kraja mirno sačuvali prednost i upisali petu pobjedu iz šest odigranih susreta.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Marko Baković i Krešimir Ljubičić s 21, odnosno 20 poena, dok je domaćine predvodio Tomislav Cvitković s 19 koševa i osam skokova.