Košarkaši Zadra poraženi na otvorenju regionalne ABA lige

Poraz košarkaša Zadra na otvaranju sezone u regionalnoj ABA ligi. U susretu prvog kola u Podgorici ih je svladala Budućnost rezultatom 93:80. Najviše kod Zadra 16 koševa je postigao Bryon Allen.U sljedećem kolu Zadar će u Krešinom domu ugostiti slovensku Krku.

Igrala se četvrta minuta a domaćin je košem Cobbsa poveo 15:9. Brzo se Zadar vratio serijom 10:1 te je u sedmoj minuti vodio 16:19 nakon ubačaja Fundića. Nakon prve dionice momčad s Višnjika je imala prednost 27:28.

Fundić je pogodio i za +8 Zadra (29:37) u dvanaestoj minuti. Na odmor se otišlo rezultatom 47:47.

Domaćin je imao vodstvo 62:55 polovicom treće četvrtine a kasnije i 70:57. Uoči zadnjih deset minuta Budućnost je vodila 73:65.

Brzo su Podgoričani u tom periodu otišli na prednost od petnaest razlike čime se riješili pitanje pobjednika ovog dvoboja.

Izvor: Hrt Radio Zadar