Košarkaši Zadra u 9. kolu regionalne ABA lige upisali prvu gostujuću pobjedu

Košarkaši Zadra u 9. kolu regionalne ABA lige upisali su prvu gostujuću pobjedu. Momčad Ante Matulovića na gostovanju u Baru svladala je domaći Mornar rezultatom 110-104.

Igrači Ante Matulovića odigrali su odličnu uvodnu četvrtinu, te su na isteku  desete minute imali vodstvo od 11 koševa viška, 23-34 uz sjajan šut iz igre i 17 poena Ivana Marinkovića.

Zadarska sjajna šuterska večer nastavljena je i u drugoj četvrtini, ali se vanjski šut otvorio i domaćinima, pa se na odmor otišlo s obećavajućih 45-53.

U trećoj četvrtini, Zadar je održavao razliku, poglavito zbog sjajne napadačke serije Borisa Baraća, koji je sa svojih 10 koševa Zadru uoči zadnjih deset minuta donio 11 koševa viška (65-76).

U posljednjoj četvrtini, domaćini su pritiskali, ali je prednost Zadra održavao Jakov Vladović sa 8 poena u nizu, pa je četiri minute prije kraja na semaforu svijetlilo 81-92. No, tada su u kratkom razdoblju zbog pet prekršaja iz igre morali Mazalin, Brzoja i Vladović, pa su domaćini u završnici opet zakomplicirali situaciju.

Mornar je stigao do 90-94, a tada je važnu tricu (1:43 do kraja utakmice) ubacio Marko Jurica. Uporni domaćini opet nisu odustajali, ali je Zadar s novih pet koševa u nizu Marka Jurice, upisao svoju prvu gostujuću pobjedu rezultatom 110-104.

Najefikasniji kod Zadra bili su Ivan Marinković (27 koševa i 10 skokova, 3 asistencije) i Boris Barać (27 koševa, 9 skokova, 5 asistencija). Ivan Ramljak dodao je 11 poena, a dvoznamenkasti učinak ubilježili su još Mislav Brzoja i Kristijan Krajina (10 poena). Lovoro Mazalin je ubacio devet poena, a po osam su ubacili junaci posljednje četvrtine Jakov Vladović i Marko Jurica.

Ante Matulović, trener Zadra:

“Znali smo da je Mornar izuzetno neugodna i kvalitetna ekipa, sa dobrim trenerom i pravom košarkaškom atmosferom u dvorani i zbog toga se posebno radujem ovoj važnoj pobjedi. Bili smo malo hrabriji od protivnika u igri koja se obostrano bazirala na napadu, a ne na obrani. Mornar je po meni šesta ekipa u ABA ligi i na dobrom je putu da postane stabilan ligaš, uprkos ovom porazu.”

Boris Barać, igrač Zadra:

“Dobro smo otvorili meč i kontrolirali igru sve vrijeme. Dozvolili smo domaćinu da se približi u završnici nakon naših pogrešaka, ali smo, ipak, uspjeli sačuvati prednost. Ova pobjeda nam je vrlo bitna i zbog povratka samopouzdanja.”

Mornar – Zadar 104-110 (23-34, 22-19, 20-23, 39-34) Bar – SC Topolica, gledatelja 1500. Suci: Jovčić Milivoje, Kralj Dragan i Arsenijević Radoš KK Mornar: Korać 2, Jones 30, Krstić 2, Radunović 10, Ćalić 2, Ellis 25, Hadžibegović 8, Mugosa 4, Waller 19; KK Zadar: Vladović 8 (5 asis.), Vraneš, Jelenković, Krajina 10, Jurica 8, Brzoja 10, Špaleta, Marinković 27 (10 skokova), Barać 27 (9 skokova), Ramljak 11, Mazalin 9, Vrkić;