LIGA ZA PRVAKA Cibona pobijedila Zadar rezultatom 76-65

Košarkaši Zadra u 1. kolu Lige za prvaka izgubili su na gostovanju kod Cibone rezultatom 76-65. Bio je to četvrti ovosezonski ogled velikih rivala i druga pobjeda Cibone.

Zbog ozljede u sastavu Zadra nije bilo Marka Ramljaka, pa su u zapisniku imali samo desetoricu igrača.

Zadrani su utakmicu započeli petorkom Ramljak, Barać, Bošnjak, Kraljević i Bašić. Domaćin je puno bolje ušao u utakmicu, a gosti su u prvoj četvrtini ubacili samo 12 poena a primili čak 23.

Polovicom druge četvrtine Hukić je tricom postavio najveću prednost Cibone u prvom poluvremenu, 30-14. Momčad Ante Nazora do kraja prvog poluvremena serijom 16-9 ipak je smanjila zaostatak na minus od 9 koševa zaostatka, 39-30.

Drugo poluvrijeme Zadar je otvorio dosta dobro te serijom 14-1 dolazi na samo pola koša zaostatka, (45-44), da bi treći period završio s tri koša prednosti domaće momčadi (57-54).

Nažalost, Zadrani su svoju priliku za pobjedom upropastili u uvodne četiri minute posljednje četvrtine, kada su ostali bez učinka u napadu, pretrpjevši seriju Cibone 8-0 (65-54), te se do kraja nisu uspjeli vratiti.

Cibonu su do pobjede predvodili Ante Žižić sa 16 poena, Nik Slavica dodao je 13 a Marin Rozić 12 poena.

Kod Zadra, Boris Barać završio je utakmicu ubacivši 15 poena, Ante Delaš zaustavio se na 11. Lovre Bašić je uz 10 poena podijelio i 10 asistencija.

Cibona – Zadar 76-65 (23-12, 16-18, 18-24, 19-11) Cibona: Slavica 13, Krušlin 8, Florence 8, Rozić 12, Žižić 16, Sirišćević 8, Šiško 2, Hukić 7, Joksimović 2; Zadar: Bašić 10, Kraljević 9, Šango 9, Delaš 11, Bošnjak 3, Marinković 6, Ramljak 2, Jelenković, Špaleta, Barać 15