MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING Plivački klub Jadera osvojio 14 medalja MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING Plivački klub Jadera osvojio 14 medalja
Od 21. do 22. studenog 2015. na 25m zatvorenom bazenu Višnjik održan je 7. Međunarodni miting Sv. Krševan koji je ujedno i drugi u... MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING Plivački klub Jadera osvojio 14 medalja

Od 21. do 22. studenog 2015. na 25m zatvorenom bazenu Višnjik održan je 7. Međunarodni miting Sv. Krševan koji je ujedno i drugi u nizu od 8 Mini GP natjecanja za kategorije kadeta i ml. kadeta.

U jakoj konkurenciji od 383 plivača i 23 kluba iz Hrvatske i BIH naš klub je predstavljalo 10 članova koji su doplivali do 14 medalja (4xzlato, 5xsrebro i 5xbronca).
Nabolje rezultate na ovom natjecanju je ostvarila Marija Kuman (05) koja je doplivala do cijele palete medalja, tako je zlato osvojila u disciplini 200m leđno (2:51.64), srebro u disciplini 400m mješovito (6:28.77) dk je doo brončane medalje dopplivala u diciplini 10m leđno (1:22.86).

Slijedi je Filip Smolić (03) koji je doplivao do zlata u disciplini 200m prsno (2:51.63) te do srebra u disciplini 100m prsno (1:19.87). Ovim putem čestitamo Filipu jer je po prvi put ostvario pravo nastupa na Prvenstvu Hrvatske isplivavši kadetske norme u obe discipline.

Mateo Škalec (02) naš najstariji plivač na ovom natjecanju je doplivao do dvije medalje i potvrdio kadetske norme za PH. Do zlatne medalje stigao je u disciplini 200m leđno (2:26.31), dok je srebro osvojio u disciplini 100m leđno (1:07.98). Mia Klasić (05) je također doplivala do dvije medalje na postolje se po zlatnu medalju penjala u najdužoj disciplini pograma 800m slobodno (11:51.53) dok je broncu osvojila u disciplini 200m leđno (3:01.48). Naša najmlađa plivačica na ovom natjecanju Lucija Klasić (06) je doplivala do tri medalje. Do srebrnih medalja stigla je u disciplinama 100m leptir (1:39.62) i 200m leđno (3:20.53) dok je brončanu osvojila u disciplini 100m slobodno (1:22.38), a medalja joj je izmakla u posljednjoj disciplini 100m leđno (1:34.35) gdje se plasirala na četvrto mjesto. Noa Kuman (04) je doplivao do dvije brončane medalje i to u diciplinama 400m mješovito (5:58.95) i 800m slobodno (10:55.69).

Na natjecanju su nastupili: Diego Bajlo, Lovre Jerak, Mia Klasić, Lucija Klasić, Maksim Komadina, Noa Kuman, Marija Kuman, Filip Smolić, Mateo Škalec, Roko Zubčić
Treneri koji su vodli ekipu: Marjan Čulina, prof., Edgar Nimac