POVODOM BLAGDANA VELIKE GOSPE Na turniru u Stankovcima igralo 12 ekipa!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Povodom blagdana nebeske zaštitnice općine Stankovci, Velike Gospe, MNK Dola i Croatia Stankovci organizirali su tradicionalni  pozivni noćni malonogometni turnir na kojem je sudjelovalo 12  ekipa iz susjednih sela, a podijeljene su po skupinama.

Pravo nastupa imali su  isključivo igrači koji potječu iz mjesta.

Svaku večer pred prepunim tribinama gledatelji su uživali u kvalitetnim i uzbudljivim utakmicama.

U utakmici za treće mjesto igrali su  Drage i Radašinoci tijekom cijele utakmice  Drage su  bile, bolja ekipa  stvarali mnogo šansi i prvo pluvrijeme završilo je 2:0 u korist Draga.

U drugom djelu utakmice Drage opet dominiraju ali Radašinovci se ne predaju i pružaju odličan otpor i u zadnje dvije minute dolazi do velikog preokreta gdje  Šarlija smanjiva na 2:1  i sa zadnjim sučevim zviždukom iskusni Iko Bašić poravnava na 2:2.
Pristupilo se izvođenju šesteraca i Radašinovci su imali više  sreće , na kraju su slavili  5:4 i osvojili treće mjesto.

U finalu su igrali dvije domaće  eipe Bila Vlaka i Velim gdje su imali veliku gromoglasnu podršku od svojih navijača.  U prvom poluvremenu gledatelji nisu vidjeli ništa jer se igralo oprezno i nervozno.

U drugom poluvremenu vidjeli smo odličan nogomet sa puno lijepih akcija, žestokih duela, puno trke, uzbuđenja u obostranoj igri.

Velim  je početkom drugog poluvremena krenuo žestoko uz gromoglasnu i veliku podršku svojih navijača  ali  Bila Vlaka je taktički sjajno stajala na terenu i uzvraćala sa brzim kontrama.
U tim obostranim napadima i poluprilikama sjajni Jurica Vunić solo akcijom izlomio je  obranu Bile Vlake topovski neobranjivo opalio u  mrežu Mate Miletića za vodstvo  1:0.

U nastavku utakmice Bila Vlaka je krenula silovito ,stvarala mnogo šansi ali vratar Velima Mateo Klarić branio je fenomenalno. Rezultat se do kraja nije mjenjao i Velim je zasluženo pobjedio 1:0 i osvojio turnir .

Nakon odigranog turnira, najbolji igrač, Luka Vunoć nam je kazao:
“Velika mi je čast što sam proglašen najboljim igračem turnira među ovoliko kvalitetnih igrača.Tijekom cijelog turnira moja ekipa Velim igrala je odlično i zasluženo smo osvojili ovaj prestižni turnir.Hvala mojim

suigračima koji su najviše zaslužni što sam  proglašen najboljim igračem turnira”-rekao je Luka Vunić-Neđo.