NA VIŠNJIKU Košarkaši Zadra poraženi od Cedevite

Košarkaši Zadra pružili su odličan otpor favoriziranoj Cedeviti. U ogledu 17. kola ABA lige pred 3500 gledatelja u Krešinom domu zagrebačka je momčad slavila 80-94.

Zadrani su u derbiju kola nastupili bez ponajboljih igrača Ivana Marinkovića i Jakova Vladovića, ali su unatoč tome na poluvrijeme otišli s vodstvom 47-46.

U drugom poluvremenu kvaliteta dolazi do izražaja pa gosti serijom 13-2 preuzimaju vodstvo, koje više nijednom nisu ispustili.

Ryan Boatright predvodio je Cedevitu sa 27 poena i pet asistencija.

Kod Zadra je Boris Barać postigao 17 poena uz pet skokova, Ivan Ramljak dodao je 16 poena i pet skokova, Lovro Mazalin 14 koševa i pet skokova, a Lovre Bašić 13 koševa i sedam asistencija.

Filip Krušlin, Cedevita:
Zanimljiva i teška utakmica, nije lako nastupati uz ovaj ritam utakmica u kojem igramo svaka dva-tri dana. Zadar je igrao odlično, ali smo ih pritisnuli u trećoj četvrtini koja je prelomila pobjednika. Čestitam svojim suigračima, jer je teško igrati na više frontova i pobjeđivati. Posljednje vrijeme igramo dobro, dosta napadački zabijamo, a kad uz to igramo dobru obranu možemo igrati sa svima.

Lovre Bašić, kapetan Zadra:
Čestitam Cedeviti na pobjedi, ali i svojim suigračima na velikoj borbi. Nije lako igrati jer nas cijelo vrijeme prate problemi. Danas smo uoči utakmice ostali i bez Marinkovića, tako da nije bilo lako igrati. Dali smo apsolutno sve od sebe, imali smo prednost u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu utakmice smo fizički pali te smo potom izgubili koncentraciju i prednost koju smo imali.

Veljko Mršić, trener Cedevite:
Imali ste priliku vidjeti dobru utakmicu, dvije momčadi koje su napadački igrale jako dobro. Ušli smo u ovaj dvoboj bez dovoljno intenziteta. Zadar  je to iskoristio, ali smo nakon poluvremena uspjeli pronaći intenzitet potreban za pobjedu na gostujućem terenu. Odvojili smo se, vratili smo se i odigrali kolektivnu obranu i zasluženo pobijedili. Cijela momčad je zaslužna za ovaj preokret, unatoč svim problemima koji nas okružuju.

Neven Plantak, trener Zadra:
Odigrali smo iznenađujuće dobru utakmicu. Šteta što smo u zadnje tri minute druge četvrtine pali, jer smo na poluvrijeme mogli otići s većom prednošću. Zadovoljan sam što smo se nakon pada u trećoj četvrtini opet vratili na 72-75, ali nakon toga više nije bilo snage za novi preokret. Ekipa je večeras dala maksimum, treba biti realan i reći da je ovo odličan rezultat za nas. Možemo se samo nadati da ćemo jednu utakmicu biti kompletni. Danas smo neplanirano ostali i bez Marinkovića, koji je imao temperaturu 39, a Bašić je odigrao utakmicu s temperaturom od 38. Nije lako igrati s tim silnim problemima, stoga i da smo izgubili sa 30 koševa razlike svojim igračima bih skinuo kapu jer su dali svoj maksimum. Jednostavno, treba nam biti jasno da fićo ne može pobijediti formulu.

KK Zadar – KK Cedevita 80-94 (22-15, 25-31, 15-27, 18-21) KK Zadar: Bašić 13, Vraneš, Jelenković, Krajina 7, Špaleta 6, Brzoja 7, Tomas, Barać 17, Ramljak 16, Vrkić, Mazalin 14. KK Cedevita: James 13, Krušlin 12, Boatright 27, Katić 3, Babić, Žganec, Musa 14, Bilan 6, Shurna 5, Begić 8, Arapović 6.