PORAZ ZADRA U RIJECI Kvarner slavio s uvjerljivih 86:67

U drugom kolu A-1 Lige za prvaka košarkaši Zadra iznenađujuće su poraženi na gostovanju u Rijeci. Domaći Kvarner 2010. slavio je s uvjerljivih 86:67.

Riječka momčad je dominirala cijelu utakmicu i upisala uvjerljivu pobjedu. Momčad Marijana Mancea u prvoj četvrtini nije dopustila Zadru više od šest minuta da postignu koš – dovoljno govori koliko su Riječani dobro branili svoj prostor! U drugoj četvrtini slična priča, Marinelli je krenuo tricom i bilo je tu već velikih 13:0 (29:8) za Kvarner 2010.

Po povratku s velikog odmora Zadar nije uspio preokrenuti ritam, već je utakmica je i u nastavku bila jednosmjerna ulica. Domaćini su nastavili rešetati koš Zadra, a najveću prednost imali su u 25. minuti kada je Petar Marić tricom podigao prednost na velikih 26 koševa prednosti, 62-36.

Do kraja utakmice, domaćin je lakoćom održavao veliku prednost, koja je na kraju utakmice iznosila konačnih +19 i rezultat na semaforu 86-67. Priliku za igru pri kraju susreta, domaći je strateg pružio i igračima koji inače utakmice protiv Zadra mogu gledati samo na televiziji.

Sjajnu utakmicu odigrao je Paolo Marineli koji je postigao 23 koša, Zadar jednostavno nije ima rješenja za ovog mladog organizatora igre. Petar Marić se pridružio Marinelliju sa 18, dok je Šime Špralja dodao 15 koševa.

Kod Zadra su najbolji su bili Ivan Marinković sa 17 i Filip Kraljević sa 16 ubačaja.

Kvarneru je ovo prva pobjeda u Liga za prvaka, a Zadranima drugi poraz. Zadru sada slijedi u subotu utakmica kući protiv Šibenika, u kojoj ima  imperativ pobjede, želi li među prva tri kluba kako bi osigurao regionalnu ABA ligu i sljedeće sezone.

Na ljestvici sada vode Cedevita i Cibona sa po dvije pobjede, Gorica, Kvarner 2010, Split i Zagreb imaju jednu pobjedu i jedan poraz, a bez pobjede su Zadar i Šibenik.

Kvarner 2010 – Zadar 86-67 (26-8, 20-24, 20-16, 20-19) Kvarner 2010: Kalpić, Štemberger 12, Jamrovic, Kucan, Vidmar, Špralja 15, Vučić 4, Baković 2, Marić 18, Veljačić 6, Olivari 4, Marinelli 23; Zadar: Barać 1, Marinković 17, Bašić 7, Delaš 2, Šango 7, Jelanković, Bošnjak 3, Špaleta, Kraljević 16, Ramljak 14.