Važna pobjeda košarkaša Zadra za ostanak i ABA ligi

Zadrani su u predzadnjem 21. kolu u Krešinom domu porazili Primorsku iz Kopra rezultatom 99:79. Do pobjede i dva boda sastav s Višnjika su predvodili Dominic Gilbert s 23 koša i 8 skokova.

Zadar je bolje krenuo u susret te je vrlo brzo poveo 8:2 nešto kasnije i 26:13 minutu prije isteka prve dionice. Nakon deset odigranih minuta domaćin je vodio 27:21.

Izvrsno su drugi period odradili igrači Danijela Jusupa te su na poluvremenu imali prednost 63:43.

Dvadeset koševa viška 77:57 imali su domaćini i uoči zadnje četvrtine.

Mirno su Zadrani odradili preostalih deset minuta te su slavili s ranije spomenutih 99:79.

Do pobjede i dva boda sastav s Višnjika su predvodili Dominic Gilbert s 23 koša i 8 skokova, Bashir Ahmed je dodao 21 koš, Domagoj Vuković 17 uz 11 skokova te Mavra sa 16 ubačaja. Prvi svoj aba ligaški koš postigao je i daroviti Duje Brala (2003.godište).

Posljednje kolo donosi i konačan odgovor na pitanje, ostaje li Zadar i dogodine u ovom natjecanju. Zadranima treba pobjeda u Beogradu kod Zvezde te nada da će im se poklopiti i neki drugi rezultati.

Izvor: HRT Radio Zadar