Zadrani pobjedili u Srijemskoj Mitrovici

Košarkaši Zadra u 10. kolu ABA lige upisali su treću gostujuću pobjedu ove sezone, ukupno četvrtu u ligi. Zadrani su na krilima sjajnog Joshue Bostica u Srijemskoj Mitrovici svladali domaću momčad Mega Bemax 73-71. Bila je to prva gostujuća pobjeda Zadra kod Mege iz petog pokušaja.

Zadrani su odlično otvorili susret i predvođeni odličnim Bosticem (17 koševa) na poluvremenu vodili deset razlike (45-35). U nastavku je domaća momčad zaigrala znatno agresivnije i na kraju treće četvrtine Zadar je imao samo dva koša prednosti (56-54).

Završna četvrtina ponudila je pravu dramu. Dvije minute prije kraja vodstvo Mege (68-66) ubačajima iz slobodnih bacanja poništio je Joshua Bostic (12-12 iz slobodnih bacanja) te stvari vratio na početak.

Domaćini su minimalno poveli jednim ubačajem Čančara (69-68), da bi Bostic ukrao loptu i dodao loptu Knowlesu koji u kontri poslužuje Ivanova koji polaže za minimalnu prednost Zadra (70-69), 39 sekundi prije kraja. Mega nakon toga ima napad za pobjedu, a suci 14 sekundi prije kraja sviraju peti prekršaj Bostica nad Rebićem.

Međutim, domaći igrač promašuje oba slobodna bacanja, a lopta dolazi do Luke Božića koji zabija oba slobodna bacanja i podiže zadarsku prednost na plus tri, deset sekundi prije kraja.

Domaćin je preko Sinoveca pokušao izboriti produžetak, ali je loptu uhvatio Ive Ivanov i poslužio Lovru Bašića koji jednim ubačajem s linije slobodnih bacanja potvrđuje veliku pobjedu Zadra. Veliko slavlje gostiju nastavilo se u svlačionici gdje je ‘pao’ još jedan pobjednički selfie Naglićeve momčadi.

– Prije svega čestitao bih kolegi Milojeviću na jednoj odličnoj utakmici, koja je za nas bila izuzetno važna. Uspjeli smo doći do treće gostujuće pobjede, a s obzirom da je nama cilj opstanak u ABA ligi mislim da ne treba posebno isticati koliko je ona vrijedna. Pogotovo protiv momčadi Mege koju jako respektiram. Mislim da je ovo ujedno i prva pobjeda Zadra u gostima kod ovog protivnika i time je još i vrjednija. Ono što svakako veseli je da iz utakmice u utakmicu pokazujemo jedinstvo i stabilnost u onim trenucima kad se utakmice „lome“. Pokazujemo karakter koji će nam jako trebati u narednim dvobojima pogotovo u ovoj prvoj kola slijedi, a to je Olimpija u petak u dvorani Krešimira Ćosića – rekao je trener Zadra Aramis Naglić.

– Iskreno, ne želim zvučati bahato, no radili smo naporno na treningu i poboljšavali se. Već nekoliko tjedana napredujemo iz dana u dan i ova je utakmica samo prirodan rezultat toga. Trener je složio dobru taktiku, kvalitetno radimo, a igrači su se ujedinili i pretočili njegove ideje u djelo te me večerašnji trijumf ne iznenađuje. Kao, uostalom, nikoga u našoj svlačionici  – dodao je junak pobjede Josh Bostic.