4 odličja s „CROATIA OPEN 2023.“ za paraplivače Zadra

Na splitskom bazenu Poljud, 27. i 28. siječnja održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u paraplivanju “Croatia Open 2024.” na kojem je nastupilo 110 plivača iz pet zemalja. Sudjelovali su i paraplivači iz 15 hrvatskih klubova te klubovi iz Slovenije, Austrije, Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Na svom glavnom natjecanju ove godine, nastupili su i paraplivači „Zadra“, a to su Lucija Mijolović, Mario Mrčela i Joško Klarin.

Natjecanje je okupilo velik broj kvalitetnih plivača, a plivalo se u dva dijela natjcanja kroz direktne finalne utrke. Organizator natjecanja je bio Hrvatski paraolimpijski odbor (HPO) i Hrvatski paraplivački savez (HPPS), a priređivači PK Cipal i Splitski parasportski savez.

Paraplivači „Zadra“ su imali 12 nastupa i osvojili 4 odličja, ukupno 2 srebra i 3 bronce. Ovo je veliki rezultat za naše plivače koji nemaju priliku trenirati u 50m bazenu, stoga nam svaki njihov pomak i napredak iz natjecanja u natjecanje daje nadu i za buduće uspjehe zadarskog paraplivanja.

Lucija Mijolović, osvojila je 4 odličja. U disciplinama 50m prsno (1:00.79) i 100m prsno (2:11.74) bila je srebrena u svojoj kategoriji S14 i 8. u apsolutnom poretku. Na 50m slobodno (49.29) i 100m slobodno (1:53.20), osvojila je dvije brončane medalje u svojoj kategoriji. Na 50m slobodno zauzela je 12. mjesto, a na 100m slobodno 7. mjesto u apsolutnom poretku.

Mario Mrčela, se u disciplinama 50m prsno (48.39) i 100m prsno (1:54,16) plasirao u svojoj kategoriji na 4. i 5. mjesto te isplivao svoje osobne rezultate. Na 50m slobodno (39.40) zauzeo je 11. mjesto, a u disciplini 100m slobodno (1:33.73), 14. mjesto u ukupnom poretku.

Joško Klarin, ostvario je najveći pomak u disciplini 50m leđno (51.35) te zauzeo 6. mjesto u kategoriji. U disciplini 100m leđno (1:57.43) bio je 7., a na 200m slobodno (3:45.86) zauzeo je 13. mjesto u kategoriji. Nastupio je i u disciplini 100m slobodno (1:43,64) gdje je zauzeo 17. mjesto u kategoriji.

Plivači su u Splitu nastupili u pratnji njihove trenerice Danijele Kurtin koja je zadovoljna nastupima paraplivača. Iduća aktivnost koja očekuje paraplivače je u svibnju “Zadar Open” koje PK Zadar organizira na domaćem terenu.

Čestitke natjecateljima i trenerici Danijeli Kurtin!