ABA LIGA Zadar poražen od Mornara, slijedi utakmica s Partizanom

Petnaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je deseti poraz košarkaša Zadra. Rezultatom 89:81 u Baru ih je porazio Mornar. Tek nešto bolji od ostalih bio je Lovre Bašić sa 17 koševa. Slijedi Partizan u Krešinom domu.

Pet minuta igre bilo je iza nas rezultat je glasio 11:11. Nešto kasnije Mornar je poveo 22:15. Serijom 10:0 Zadar je nakon prve dionice vodio 25:22.

Domaćin je bolje otvorio drugi period te je u šesnaestoj minuti imao prednost 37:30. Košem Rebića otišao je Mornar tri minute kasnije i do vodstva 47:37. Na poluvremenu je bilo 47:39 za igrače iz Bara.

Na polovici trećeg djela Mornar je vodio 57:46, zatim i 65:51. Uoči zadnjih deset minuta bilo je 72:61 za domaći sastav.

Otišao je Mornar s pet uzastopnih koševa na 77:61. Povratka za Zadar nije bilo, domaćin je bez problema sačuvao prednost i susret mirno priveo kraju u svoju korist.

Utakmica za zaborav Zadrana. Tek nešto bolji od ostalih bio je Lovre Bašić sa 17 koševa. Ostali, Little i Dašić sami sebi dovoljni, Vuković i Brzoja solidni isto kao i Žorić i Špralja, Božić loš, Marić neprimjetan, Krajina zaboravljen.

Susret u kazališnoj atmosferi odigrali su igrači Zadra bez imalo krvi. Žalosno, a slijedi veliki izazov, Partizan u Krešinom domu.

Izvor: Hrt Radio Zadar