BICIKLIZAM Bruno Paškalin trijumfirao i u Posedarju

Iza nas je i treće kolo XC Zimske lige Dalmacije (XCZLD) koje je proteklog vikenda održano u organizaciji biciklističkog kluba Posedarje. Vrlo atraktivna staza i gotovo savršene vremenske prilike u Posedarje su privukle veliki broj biciklista iz Hrvatske, Slovenije, te Bosne i Hercegovine. Na startu 3. MTB maratona “Posedarje 2019.“ tako se našlo 199 vozačica i vozača koji su morali savladati poprilično zahtjevnu stazu.
Natjecatelji u muškim kategorijama morali su savladati ukupno 698 metara visinske razlike na stazi duljine 27.8 kilometra. Ispred djevojaka i mlađih vozači do 17 godina starosti našla se pak nešto lakša varijanta staze duljine 22.4 kilometra odnosno 567 visinske razlike.

Naporne uspone donekle su ublažili spustevi uz same uvale sa prekrasnim pogledom na Velebit, kameni singlovi, dropovi, tunel i mostovi koje su specijalno za maraton sagradili vrijedni članovi BK Posedarje.

Ukupni pobjednik utrke, te pobjednik u kategoriji od 17 do 19 godina, je član slovenskog Adria Mobila, Bruno Paškalin koji je slavio s vremenom 1:14:08. Pobjednik kategorije do 17 godina je Paško Duilo (BK Krka Skradin), od 19 do 30 godina je Davor Krezić (BK Kairos), dok je u kategoriji od 30 do 40 godina najbrži bio Ivan Kurtov (BBK Pakoštane).

Pobjednik kategorije od 40 do 50 godina je Ivica Mesarić (BBK Orlov krug), dok je u kategoriji od 50+ godina najbrži bio Joško Fržop (BBK Orlov). Najbrža žena bila je Maja Ena Ljuba (BK Faust Vrančić) koja je stazu duljine 22.4 kilometra s 567 metara visinske razlike savladala u vremenu 1:16:35.

Ono što posebno veseli ponovno je velik broj djece koja su nastupila na dječjoj utrci namijenjenoj svima od 7 do 15 godina starosti. Na startu dječje utrke u Posedarju pojavio se tako čak 61 natjecatelj.

Iza članova biciklističkog kluba Posedarje još je jedna uspješna organizacija, a biciklistička karavana XC Zimske lige Dalmacije već se okreće slijedećem kolu koje će se održati 10. studenog u organizaciji BK Konavle.