Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na domaćem parketu u 17. kolu HT Premijer lige od Zaboka rezultatom 64:75. Igrači Hrvoja Vlašića odigrali su dobrih 15 minuta, ali u nastavku nisu imali rješenja za nisku postavu i brojna preuzimanja gostiju koji su u samoj završnici stigli do novih bodova.
Nakon izjednačenog otvaranja, Zadrani su prvu četvrtinu završili serijom 6-0, nagovijestivši bolje izdanje u nastavku. Raspoloženi Cvitković je nastavio gdje je stao nakon prvih deset minuta, a ubrzo su mu se priključili i ostali suigrači pa nije trebalo dugo čekati da se Soniksi nakon polaganja Vručinića odvoje na dvoznamenkastu razliku (28-17). Uslijedilo je razdoblje izjednačene igre i sve do pretkraj druge dionice izgledalo je da domaćini imaju punu kontrolu nad susretom, no dobra rola nekadašnjeg igrača Zadra Luke Tomasa, potpomognuta vrijednim doprinosom iskusnog Petra Marića, vratila je goste u igru.
Na veliki odmor se otišlo s minimalnom prednošću Sonika (35-34), no nakon povratka iz svlačionica gledali smo potpuno drugu sliku. Početak treće četvrtine protekao je u igri koš-na-koš, da bi se možda i ključni trenutak utakmice dogodio u 26. minuti kada je Antuna Maričevića zamijenio Patrik Jambrović. Gostujući trener Ivan Tomas odlučio je sniziti petorku i zaigrati s niskom postavom, a da mu se koncepcijski rizik isplatio postalo je jasno već nakon nekoliko minuta. Gosti su u obrani sve preuzimali, dok je s druge strane terena Antonio Črnjević vješto koristio prednost u brzini pa je semafor pred ulazak u odlučujuću dionicu pokazivao ugodnih plus šest za Zabok (47-53).
Pokušavali su Puntamičani uspostaviti rezultatsku ravnotežu te su u nekoliko navrata uspjeli prići na posjed zaostatka, no pokretni gosti su dobro zatvarali sve rupe koje bi se otvorile na defenzivnoj strani terena i cijelo vrijeme bili prednosti. Posljednju šansu domaćini su imali nakon serije 6-0 koju je zakucavanjem završio mladi Sandro Rašić za 62-65, no Črnjević i Tomas su odgovorili s deset vezanih poena i usmjerili dva boda prema Zaboku.
Goste je do sedme pobjede vodio Antonio Črnjević s 23 poena i deset skokova, dok je najefikasniji u redovima Sonika bio Tomislav Cvitković s 25 koševa i sedam uhvaćenih lopti.

IMG_5686_copy_800x533

IMG_5672_copy_800x533

IMG_5711_copy_800x533

IMG_5739_copy_800x533

IMG_5801_copy_800x533

IMG_5812_copy_800x533

IMG_5817_copy_800x533

IMG_5862_copy_800x533