Danas je na Stanovima odigran prvenstveni derbi susret 1. Županijske nogometne lige između Zadra i pridraškog Hajduka. Utakmica je praktički odlučivala o prvaku s obzirom da je uoči susreta domaćin imao samo jedan bod prednosti ispred gostujućeg sastava. Iako je do kraja prvenstva
preostalo još dva kola, nakon današnje pobjede Zadar je otišao na četiri boda prednosti koju bi s lakoćom trebao sačuvati do kraja prvenstva. Po završetu ŽNL-a momčad Zadra očekuju kvalifikacije za 3.HNL s prvacima ostalih triju dalmatinskih županija.

Kako je gledateljima zabranjen ulazak na tribine zbog epidemioloških mjera, određeni broj nogometnih poklonika se snašao na razne načine pa
je tako gledatelja bilo na krovovima obližnjih kuća, a veći broj njih se popeo na kamione kako bi preko ograde stadiona pratili ovaj dvoboj. Pristiglo je i barem stotinjak navijača kluba iz Pridrage koji su
okružili stadion i preko ograde bodrili svoje ljubimce. Klub sa Stanova je osigurao prijenos uživo na svojoj facebook stranici. Utakmica je počela rovovskom bitkom na sredini terena s većim posjedom lopte u nogama igrača Zadra, dok je Hajduk čvrsto branio svoj gol i
čekao prilike iz kontre. Dva puta su dočekali prilike, ali na kraju nisu bili uspješni u realizaciji. Prvu pravu priliku nogometaši Zadra pretvaraju u zgoditak već u 13. minuti. Begonja je lijepo proigrao Blaževića u sredini kaznenog prostora gostiju, a domaćem krilnom napadaču nije bilo teško pogoditi mrežu za vodstvo domaćih. Do poluvremena smo gledali pravu bitku u kojoj su Zadrani imali još nekoliko poluprilika, a gosti povremeno prijetili iz kontri. Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Zadra. U nastavku nije dugo trebalo čekati na drugi zadarski gol. Banović je lijepo glavom gurnuo u prazan prostor jednu loptu na lijevoj strani, nakon toga stigao do gostujućeg kaznenog prostora i precizno ubacio
Blaževiću koji iz blizine pogađa za 2:0. Brzo su se pribrali gosti iz Pridrage i ubrzo smanjili rezultat pogotkom vremešnog Burčula koji u veteranskim godinama i dalje drži dobru golgetersku formu zahvaljujući svojoj igračkoj klasi. Desetak minuta je utakmica bila u egalu dok nije
Katuša svojom hitrinom probio desnu stranu i ubacio loptu u kazneni prostor gdje na nju natrčava spretni Blažević i postiže svoj hat trick.
Odmah potom gosti su skoro ponovno smanjili rezultat, ali je Pinčić bio na visini zadatka. Pred kraj utakmice domaći nogometaši su stvorili još jednu pravu priliku, Begonja je izbacio Katušu u priliku da ponovno centrira u kazneni prostor, tamo je tko drugi nego junak današnje
utakmice – Vlatko Blažević koji vješto uklizava na loptu I postavlja konačni rezultat 4:1.

Zadar se ovom pobjedom odvojio na četiri boda prednosti dva kola prije kraja prvenstva i stigao na korak od osvajanja naslova prvaka Županije.

ZADAR – HAJDUK (P) 4:1 (1:0)