Ivan Jakić šesti put prvak Šahovskog kluba Zadar

U Šahovskom klubu Zadar od 12. do 17. veljače održano je prvenstvo kluba koje je okupilo jedan od najjačih sastava  proteklih godina. Na turniru je nastupilo 13 seniora i 5 kadeta koji su se borili švicarskim sistemom od 9 kola. Titulu prvaka po šesti put ponio je aktualni prvak županije, Fide majstor Ivan Jakić koji je osvojio 8 bodova, pola boda više od svog najvećeg konkurenta, međunarodnog majstora Patricka Levačića. Treće mjesto zasluženo je osvojio novi član kluba Zadar Roko Brzić sa 6,5 bodova. Predsjednik kluba Josip Bubičić zauzeo je 4. mjesto, dok je 5. mjesto osvojio perspektivni Krešimir Dunatov. Od kadeta treba istaknuti odličnu igru Antonija Jankovića koji se uspješno nosio sa seniorima te je zasluženo osvojio nagradu za najboljeg kadeta. Kadeti Damian Vučenović i Josip Birkić pokazali su da su perspektiva zadarskog šaha te od njih očekujemo daljnje uspjehe. Na svečanom domjenku, nagrade najuspješnijima je dodijelio predsjednik kluba dr. Josip Bubičić.