KK Zadar na Badnjak razbio moćni Partizan rezultatom 84:68

Košarkaši Zadra u velikom su spektaklu slavili pobjedu protiv najmoćnije momčadi na ovim prostorima, Partizan Mozzart Beta rezultatom 84: 68! Svojim navijačima, koji su ih frenetično bodrili od prve do zadnje minute, stavili su najljepši poklon pod bor.

STATISTIKA

Polaganje i zakucavanje Ramljaka dovelo je do potpunog ludila u dvorani i prve minute odmora koju Obradović zove već nakon jedne minute igre. Uz podršku navijača Zadar je nastavio igrati na maksimumu, Lakić s dva ubačaja i Drežnjak tricom na semaforu ispisuju 11:4. Inače omiljeni Obradović dobio je salvu zvižduka zbog pregledavanja snimke iako je bilo jasno da je Partizanov igrač skinuo loptu s obruča. Naravno, bio je teško očekivati da će takva momčad dugo ostati limitirana, gosti su serijom 7:2 prišli na 13:11, ali odgovaraju Vujčić tricom i Mazalin za vodstvo 20:13 na kraju prve četvrtine. Partizan je uspio zaustaviti Božića, ali je razigrao ostatak momčadi.

A onda je krenuo i MVP. Koš iz prekršaja i trica za 27:15! Važnu tricu kojom zaustavlja zadarski nalet ubacuje Vukčević, ali uskoro radi i nesportsku pogrešku na Božiću. Dvije trice Drežnjaka vode Zadar na čarobnih +14 (34:20). Partizan nije uspio spustiti razliku ispod 10 poena, a Lakić je tricom sa sirenom vratio na „zadovoljavajućih“ 47:34.

Božić u nastavku diže na +15. Šteta što je Zadar lagano izgubio nekoliko lopti u napadu, nakon čega bi Partizan dolazio do brze realizacije. Pet i pol minuta Zadar je bio bez postignutog poena, Partizanovi igrači nisu srljali, pogađali su s poludistance i napravili seriju 9:0. Izlazila su iz koša i „već pogođena“ slobodna bacanja, a nakon što je čaroliju jednim skinuo Ramljak tricu ubacuje Drežnjak za 56:46. Krenulo je i Drežnjaku koji je povezao pet poena, a Božić je iz slobodnih bacanja vratio na +13 na kraju treće četvrtine (63:50). Ni uz veliku krizu Zadra Partizan nije uspio smanjiti razliku i prvi put se mogao osjetiti miris pobjede u zraku.

„Mi smo Splićani, Zadar je naš“, vikala je s tribina skupina navijača u kojoj je bio Aljoša Asanović. Prvi put prednost ide na +16 (66:50, koš i slobodno bacanje Božića). Upalili su se mobiteli na najljepšu proslavu Badnjaka u Zadru, Božić pogađa za 70:50, Drežnjak tricu iz faula za 76:55 i teško je čekati zadnjih 6 minuta da se proslavi pobjeda. Partizan je kasno krenuo, bili su to potezi očajnika nakon što je utakmica već bila izgubljena.

Velika pobjeda Zadra, jedna od najvećih nakon finala Goodyear lige.

Danijel Jusup, trener Zadra: U jednoj fantastičnoj božićnoj atmosferi odigrali smo nadahnuto, najbolju obranu ove sezone, što je rezultiralo kontranapadima i kasnije otvorenim šutovima. Partizan je sjajna momčad, osjetio se i njima malo umor u tom prvom dijelu utakmice. Vidio sam od početka da su tromi, rekao sam dečkima da probamo to iskoristiti.  Dario je imao vrhunsku partiju, imali smo šut za tricu 50 posto, balans u skoku i 19 asistencija. Čestitam dečkima, zahvaljujem publici i svima sretan Božić.

Željko Obradović, trener Partizana: Čestitam zadru na pobjedi. Mislim da su zaslužili dobiti, igrali su neusporedivo bolji od nas, po agresivnosti zaslužili. Svojim igračima sam u svlačionici čestitao Sretan Božić, onima koji ga slave, kao što čestitam i vama.  Ako zovem minuti odmora nakon nepunu minutu igre onda se zna kako smo krenuli. Bili smo tri dana ovdje, petak su igrači imali slobodan, vrijeme za odmor i da se pripreme u glavama, a mnogi nisu bili na utakmici.