Košarkaši Puntamike poraženi na gostovanju kod Šibenke

Košarkaši Puntamike jučer su u susretu sedmog kola Lige za ostanak poraženi na gostovanju kod Šibenke rezultatom 91:71. Domaćini su većinu vremena imali rezultatsku inicijativu, no utakmica je bila otvorena sve do sredine četvrte četvrtine kada je Patrik Jambrović sa sedam vezanih poena riješio pitanje pobjednika i primakao „Građane“ na korak od plasmana u doigravanje.

Šibenčani su bolje otvorili susret i već sredinom prve četvrtine pobjegli na dvoznamenkastu prednost (16:5). Narančasti su od prve minute imali potpunu kontrolu skoka i mnoštvo drugih napada, no to nije spriječilo Puntamičane da se početkom druge dionice vrate u egal (19:19). Imali su gosti i minimalno vodstvo na isteku 16. minute, no završnica prvog poluvremena je pripala igračima Damira Milačića koji su na veliki odmor odnijeli zalihu od pet koševa (41:36). Zadrane je u tim trenucima na priključku držao Emilio Banić, a isti je igrač novom tricom otvorio nastavak, ali odgovor Šibenčana je bio ekspresan i žestok. Serija 13:0 vratila je „Građane“ u dominantni položaj pa je za novi povratak „Zelenih“ trebalo sačekati suradnju mladosti i iskustva, odnosno 17-godišnjeg Šimuna Lončara i dvostruko starijeg Petra Marića koji su dobrom rolom zadržali svoju momčad na priključku. Većih promjena nije bilo ni na otvaranju četvrte četvrtine kada su na dvije trice kapetana Dina Palčića s ide udaljenosti odgovorili Stefan Sinovec i Bruno Rebić, da bi kratki predah od dalekometne artiljerije donijela dobra solo-dionica Marina Šarlije koji je sve do četiri i pol minute prije kraja držao utakmicu otvorenom. Susret je prelomio Patrik Jambrović i sa sedam vezanih poena vratio svoju momčad na dvoznamenkastu razliku, nakon čega više nije bilo povratka za Puntamičane.

Domaćine je do nove pobjede vodio raspoloženi Patrik Jambrović koji je susret završio s 20 koševa i čak 17 skokova, a dvostruko-dvocifreni učinak je imao i visoki Šibenčanin Pavao Paić koji je svojih 20 poena nadogradio s deset uhvaćenih lopti, dok je najefikasniji među četvoricom dvoznamenkastih u zelenim redovima bio Emilio Banić s 19 koševa.