Košarkaši Puntamike su porazom otvorili treći dio sezone

MAVRINCI – Puntamičani su porazom otvorili treći dio sezone. Bolji od igrača Roka Jurline u prvom kolu Lige za ostanak bili su košarkaši Adria Oil Škrljeva koji su na domaćem parketu slavili rezultatom 64:54.

Oslabljeni neigranjem novopridošlog Emilija Banića i mladog Davida Pavina Zadrani su na Mavrince otputovali sa samo šest seniorskih igrača, no svim nedaćama unatoč semafor je na isteku šeste minute pokazivao dva posjeda prednosti za goste (3:9). Na preokret nije trebalo dugo čekati, a pokrenuo ga je prošlosezonski član zelene svlačionice Daniel Zovko koji je ugradio šest poena u nalet “Naftaša” 9:0, da bi se rezultat potom stabilizirao te smo sve do odlaska na veliki odmor gledali izjednačenu košarku u kojoj niti jedna momčad nije uspjela sagraditi odlučujuću prednost. Škrljevo je od prve minute kontroliralo skok, ali loš šut za tri poena koštao je domaćine pa se u svlačionice otišlo s minimalnih plus jedan za Rajkovićeve momke (30:29).

Ne pretjerano efikasna igra nastavila se i u trećoj četvrtini, a u njoj su se bolje snašli Škrljevčani koji su dodatno podigli intenzitet u obrani i suparnicima dozvolili samo 11 koševa za deset minuta i u posljednju dionicu donijeli zalihu od tri posjeda (49:40). Mario Rajčić je s dva vezana ubačaja na otvaranju četvrte četvrtine odveo svoju momčad i na prvu dvoznamenkastu prednost, što je, pokazao se, bio prijelomni trenutak susreta. Domaćini su se uskoro odvojili i na plus 15 (59:44) i premda su dvije trice Marka Prskala i polaganje Petra Marića nakratko vratili nadu Puntamičanima, slobodno bacanje kapetana Josipa Barnjaka i zakucavanje Zovka iz kontre riješili su sve dileme oko vlasnika dva boda koja su na koncu ostala na Kvarneru.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Daniel Zovko sa 17 poena i 14 skokova, a pratili su ga Josip Barnjak, Stefan Šajin i Mario Rajčić s po 11 koševa, dok je Puntamičane predvodio Petar Marić sa 16 poena, četiri ukradene lopte i tri asistencije.