Košarkaši Puntamike u trećem kolu Lige za ostanak pobijedili KK Furnir

ZAGREB – Košarkaši Puntamike su na gostujućem parketu u trećem kolu Lige za ostanak svladali Furnir rezultatom 67:73 i u potpunosti se vratili u igru za očuvanjem premijerligaškog statusa. Premda su početkom druge dionice zaostajali 11 poena, igrači Roka Jurline u nastavku su podigli intenzitet obrane i stigli do drugog trijumfa u samo pet dana.

Domaćini su nešto bolje otvorili susret i rano se odvojili na tri posjeda prednosti, no veći bijeg Šarinovih momaka spriječili su Ćutuk, Marić i Banić, a upravo su potonja dvojica, pokazat će se, bili i udarne igle gostujućeg sastava u prvih 20 minuta. Prilično izjednačena košarka nastavila se do kraja prve četvrtine kada je Duje Rađa pokrenuo seriju Furnira 10:0 nakon koje je semafor pokazivao 28:17 za domaći sastav.

Trener Jurlina je reagirao minutom odmora koja je ekspresno urodila plodom, a bitnu ulogu u novom povratku Zadrana odigrao je dalekometni šut. Emilio Banić je ubacio dvije trice, Marić i Palčić su dodali po jednu, i stavili svoju momčad u idealnu poziciju da serijom 0:9 na isteku druge dionice na veliki odmor odnesu zalihu od šest poena (37:43).

Trojac puntamičkih mušketira najzaslužniji je i što su gosti na otvaranju nastavka pobjegli na dvoznamenkastu prednost (39:49), koju su mirno održavali sve do serije slobodnih bacanja koja je krajem treće četvrtine vratila Zagrepčane u igru. U posljednju dionicu se nakon spretnog ubačaja Rađe ušlo s četiri koša prednosti “Zelenih” (51:55) koji su u dva navrata zaprijetili odvajanjem na veću razliku, no svaki puta bi izvan linije 6.75 odgovorio Anthony Collins i zadržao momke iz Dubrave na priključku.

U posljednje tri minute ušlo se s otvorenih 61:66, da bi Lovro Mandalinić tricom u potpunosti zakuhao situaciju na parketu, no kada je najviše trebalo na scenu je stupio kapetan Dino Palčić i vratio svoju momčad na dva posjeda prednosti, da bi, nakon polaganja Matea Vidovića, veliku pobjedu potvrdio Petar Marić koji je s četiri poena u zadnjoj minuti stavio “točku na i” velikog trijumfa Puntamike.
Upravo je Marić s 21 poenom, četiri skoka i četiri asistencije bio najefikasniji u zadarskim redovima, a pratio ga je Dino Palčić s 20 koševa i šest uhvaćenih lopti, dok je domaćine predvodio Kenan Karahodžić s 13 poena i sedam skokova.