Košarkaši Sonik Puntamike na domaćem su parketu svladali Hermes Analiticu

Košarkaši Sonik Puntamike na domaćem su parketu u 25. kolu HT Premijer lige svladali Hermes Analiticu rezultatom 98-74 i došli do treće uzastopne pobjede u hrvatskom prvenstvu. Većina posla bila je gotova već u prvih 20 minuta, pa izvrsnoj tricaškoj predstavi Zagrepčana u trećoj četvrtini unatoč, u nastavku nismo vidjeli veća uzbuđenja.
Gosti su se držali tek prvih nekoliko minuta na krilima raspoloženog Filipa Kordića, pa na odvajanje Sonika na dvoznamenkastu razliku nije trebalo dugo čekati. Dvije trice Dina Palčića i jedna Tomislava Cvitkovića, ugrađene u domaći nalet 13-1 odvele su Vlašićeve trupe na visokih 28-12 nakon prve četvrtine. Obrana je vrlo dobro funkcionirala, a protok lopte bio na razini pa je već u 13. minuti Daniel Zovko odveo svoju momčad na okruglih plus 20 (34-14). Zahvaljujući dobrom šutu iza linije 6,75 „Analitičari“ su nakratko „zamrznuli“ razliku, no već je završnica druge dionice donijela novi nalet Puntamike koja je na veliki odmor otišla sa zalihom od 23 poena (55-31).
Nastavak je donio buđenje zagrebačkog sastava koji je na krilima Ivana Milekovića i, prije svega, Filipa Kordića u jednom trenutku prišao na samo minus 12 (72-60), ali bilo je to sve što su igrači Zvonimira Mravka uspjeli napraviti na parketu Jazina. Šest vezanih poena Lovre Runjića na otvaranju četvrte četvrtine vratilo je Zadrane na ugodnu prednost koja je nastavila rasti iz minute u minutu za nova dva boda i potvrdu petog mjesta na ljestvici.
Domaćine je do nove pobjede vodio raspoloženi Tomislav Cvitković koji je za nešto više od 20 minuta koliko je proveo na terenu ubacio 27 poena, čemu je dodao i pet skokova, a standardno dobru utakmicu je odigrao i Lovre Runjić koji je dodao 17 koševa i četiri uhvaćene lopte, pa gostima nisu pomogla ni 22 poena (šest trica) kapetana Kordića.