Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na gostovanju kod Splita

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na gostovanju kod Splita u zaostalom susretu 28. kola HT Premijer lige rezultatom 105:70. Igrači Stipe Kuliša bili su ravnopravan suparnik u prvom poluvremenu, no u nastavku je do izražaja došla veća širina i individualna kvaliteta domaćeg sastava koji je preokretom stigao do vrijednih bodova u utrci za prvo mjesto uoči početka doigravanja.
Puntamičani su dobro otvorili utakmicu te su zahvaljujući raspoloženom Tomislavu Cvitkoviću rano preuzeli rezultatsku inicijativu. Visoki Dugorešanin ubacio je 11 poena u prvih deset minuta igre, što je u kombinaciji s čvrstom obranom bilo dovoljno za ugodnu prednost Sonika pred otvaranje druge dionice (16:24). Zadranima je od samog početka velike probleme stvarala kontrola skoka gdje su „Žuti“ u potpunosti dominirali, no Splićani su tek u 14. minuti uspjeli naplatiti višak centimetara i preko Marka Lukovića poravnali rezultat (28:28). „Soniksi“ su sve do prekraj prvog poluvremena odbijali napade domaćina, no onda je na scenu ponovno stupio iskusni Luković i s osam poena u samo dva napada odveo svoju momčad do 46:37.
Dvije trice pod prekršajem kao da su presjekle gostujuću momčad koja je u nastavku izgubila konce napadačke igre koji su je krasili u prvih 20 minuta, što su Splićani iskoristili da sredinom treće četvrtine krenu u seriju 10:0 i otiđu na nedostižnih plus 22. Kada bi i nešto promašili, Karakaševi momci bi uhvatili loptu i osigurali drugi napad pa smo do kraja utakmice gledali mirno odrađivanje posla „Žutih“ koji su iskoristili širu klupu i veću individualnu kvalitetu te su na koncu parket napustili s visokih 35 razlike.
Svih 11 igrača u domaćim redovima upisalo se u strijelce, a najefikasniji su bili Marko Luković i Marin Marić s 21, odnosno 20 poena, dok je Puntamičane predvodio Tomislav Cvitković s 21 košem i pet uhvaćenih lopti.