Košarkaši Sonik Puntamike poraženi u Zadru od Cedevite Junior

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na domaćem terenu u zaostalom susretu devetog kola HT Premijer lige od Cedevite Juniore rezultatom 62:70. U dvoboju dvije desetkovane momčadi bolje su se snašli gosti koji su vješto iskoristili kratku rotaciju Puntamike i u posljednjih desetak minuta stigli do nove pobjede u domaćem prvenstvu.

Obrane su u početnim minutama s obje strane bile na višoj razini od napada, što su Zagrepčani iskoristili da se preko mladog Vita Kučića rano odvoje na devet poena prednosti (5:14). Jedini koševi Sonika došli su preko Filipa Jošića, no kada mu se s dvije trice priključio i najbolji strijelac lige Ivan Vučić Puntamičani su se vratili unutar posjeda zaostatka. Otvaranje druge dionice donijelo je izjednačenu igru u kojoj se niti jedna momčad nije uspjela odvojiti na osjetniju razliku, a takva se košarka nastavila sve do minute odmora trenera Damira Mulaomerovića nakon kojeg su „Juniori“ otišli na 15:26. Uslijedio je ekspresan odgovor domaćina, a vatru je zapalio iskusni Petar Marić koji je vezao osam poena, da bi nalet Sonika zaključio Marko Prskalo za seriju 11:0 i prvo vodstvo zadarskog sastava. Na veliki odmor se otišlo s izjednačenih 30:30, a uzbudljiva i neizvjesna utakmica se nastavila sve do pretkraj treće četvrtine. Dobra momčadska igra domaćeg sastava vješto je anulirala sve poteškoće s igračkim kadrom, a valja posebno istaknuti dobru rolu mladog kadetskog reprezentativca Hrvatske Davida Pavina koji je trima tricama držao svoju momčad u prednosti. Hrabar otpor „Soniksa“ trajao je sve do sredine 28. minute kada je Ivan Vučić neprimjereno reagirao nakon dvojbene situacije prilikom prodora ka košu radi čega je dobio dvije vezane tehničke pogreške te je morao napustiti parket. Ionako kratka klupa Puntamike time je postala još kraća, što su Zagrepčani iskoristili da u nastavku susreta dođu do vrijednih bodova na vrućem parketu Jazina.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Rok Radović, Ivan Miličević i Vito Kučić koji su ubacili po 13 poena svaki, dok je domaćina predvodio Petar Marić sa 16 koševa, šest skokova i pet asistencija, a valja spomenuti i vrlo dobar napadački učinak mladog Pavina koji je susret završio s 11 poena i pet uhvaćenih lopti.