Košarkaši Zadra uvjerljivo pobijedili Cedevita Olimpiju rezultatom 81:59

U utakmici 21. kola AdmiralBet ABA lige Zadar je večeras u Dvorani Krešimira Ćosića, pred oko tisuću najvjernijih navijača, pobijedio Cedevitu Olimpiju rezultatom 81:59 (22:13, 21:13, 21:15, 17:18). Zadrani su tako uzvratili Ljubljančanima za poraz u prvom dijelu sezone, ali i osnažili svoje šanse za ulazak među osam najboljih i četvrtfinale natjecanja.

Namjera obojice trenera bila je od početka jasna – Danijel Jusup u „oskudici“ niskih igrača krenuo je s visokom petorkom, dok je Jurica Golemac jednu od najpotentnijih pucačkih momčadi lige usmjerio na „rafalnu paljbu“ s vanjskih pozicija. Utakmica je ipak krenula drugačijim tijekom te je Zadar s nekoliko uspješnih akcija vanjskim šutom došao do vodstva 10:3. Nešto lošije izdanje Božića, koji je brzo završio na klupi, odlično je „pokrio“ Žganec, dok je Cedevita Olimpija imala velikih problema s organizacijom igre te je tek Ferrell sa svoje tri trice spriječio i veći zaostatak od 22:13.

U drugoj četvrtini Golemac je snižavanjem petorke i izmjenama tražio postavu koja će napraviti preokret. Brzinu je dobio, ali ne i efikasnost, uz definitivnu prevagu Zadra u skoku. Sve se to događalo dok je Božić skupljao promašaje i izgubljene lopte, a onda je u manje od jedne minute postigao sedam poena. Soni Čampara prvi put je ušao je u igru u posljednjem napadu te ga okončao tricom uz zvuk sirene za 43:26 i dotad najveće vodstvo od 17 poena razlike.

“I ja sam pomalo iznenađen načinom na koji smo igrali, bili smo energetski sjajni svih 40 minuta. Dosta smo radili na obrani, ovaj načinom branjenja nam nešto donosi, uspjeli smo njime Cedevitu izbaciti iz onog njezinog uobičajenog načina igre. Prisiljavali smo ih da igraju 1 na 1 ili 1 na 5, zatvorili im ofanzivni skok, kad tu ostaneš u egalu s njima puno si napravio. Čestitam igračima i svom stručnom stožeru na svemu što rade da izgledamo tako dobro, rekao je nakon utakmice trener Zadra Danijel Jusup.

– Zaslužena pobjeda Zadra, igrali u jako pametno a mi totalno kontra svega što smo se dogovorili. Činjenica da smo imali četiri asistencije pokazuje da momčad nije igrala zajedno. Znali smo da moramo zavoriti skok, kad nismo uspjeli Zadar je dobio samopouzdanje, skakao, trčao kontre i zasluženo pobijedio. Želim mu sve najbolje u ostatku sezone, rekao je trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac.