MEĐUNARODNI MITING Djeca iz Plivačkog kluba Jadera osvojila devet medalja MEĐUNARODNI MITING Djeca iz Plivačkog kluba Jadera osvojila devet medalja
Od 07. do 08. svibnja u 25m bazenu na Poljudu održavao se 13. međunarodni miting Grdelini Sv. Duje 2016. U dva dijela natjecanja u... MEĐUNARODNI MITING Djeca iz Plivačkog kluba Jadera osvojila devet medalja

Od 07. do 08. svibnja u 25m bazenu na Poljudu održavao se 13. međunarodni miting Grdelini Sv. Duje 2016.
U dva dijela natjecanja u konkurenciji od 400 natjecatelja iz 20 klubova Austrije,  BIH i Hrvatske naš klub je predstavljalo 36 članova.

Natjecatelji su podijeljeni u 3 kategorije: A kategorija plivačice i plivači rođeni 2005. godine, B kategorija plivačice i plivači rođeni 2006. godine koji su plivali 50m discipline, dok su plivačice i plivači rođeni 2007. godine i mlađi bili u C kategoriji i plivali 25m discipline.  Na ovom 13. MM Grdelini sv. Duje naši članovi su doplivali do devet medalja, a nakon sto se prošle godine izborio za plasman na treće mjesto u ukupnim pobjednicima B kategorije, ove godine se svojim vrijednim nastupima u A kategoriji Lovre Jerak (05) izborio za prvo mjesto u ukupnim pobjednicima kategorije.

U individualnim nastupima najbolje rezultate je ostvario Lovre Jerak (05) koji je  nagradu organizatora za prvo mjesto ukupnih pobjednika A kategorije zaslužio ukupnim zbrojem vremena iz sve četiri discipline: 50m leptir (34.31) + 50m leđno (35.55) + 50m prsno (39.59)+ 50m slobodno (30.90) = 02:20.25. Uz nagradu organizatora Lovre je doplivao i do medalja u svim disciplinama, tako je zlatnu medalju osvojio u disciplini 50m leđno, do srebra je stigao u disciplinama 50m leptir i 50m prsno dok je brončanu medalju osvojio u disciplini 50m slobodno.

U ženskoj konkurenciji A kategorije Marija Kuman (05) je doplivala do srebrne medalje u disciplini 50m leđno (35.94), dok je Mia Klasić (05) doplivala do brončane medalje disciplini 50m slobodno (31.97). Melani Pavlović (07) je slavila u C kategoriji te je u disciplini 25m leđno (20.91) doplivala do srebrne medalje.

Slavila je i ženska AB štafeta koja je u sastavu: Marija Kuman 05, Mia Klasić 05, Lucija Klasić 06 i Ema Krstić 06 doplivala do dvije srebrne medalje u disciplinama: 4x50m slobodno (2:17.43) i 4x50m mješovito (2:20.35)

ODLIČNE REZULTATE I PLASMAN MEĐU PRVIH 10 OSTVARILI SU:

Rita Herceg (07) – 25m prsno (23.25) – 5.mjesto; 25m leptir (20.21) – 7.mjesto; 25m slobodno (18.25) – 7.mjesto i 25m leđno (23.04) – 10.mjesto

Pavle Mandić (07) – 25m leptir (20.98) – 9.mjesto; 25m prsno (23.81) – 8.mjesto; 25m slobodno (17.78) – 10.mjesto

Frane Surać (07) – 25m slobodno (17.59) – 8.mjesto; 25m prsno (23.87 ) – 9.mjesto; 25m leptir (21.78) – 10.mjesto; 25m leđno (21.41) – 10.mjesto

Lucija Klasić (06) – 50m leptir (40.18) – 5.mjesto; 50m leđno (41.06) – 5.mjesto; 50m slobodno (35.96) – 8.mjesto

Ema Krstić (06) – 50m slobodno (35.55) – 5.mjesto; 50m leptir (40.96) – 7.mjesto; 50m leđno (41.56) – 8.mjesto

Mia Klasić (05) – 50m leđno (36.84) – 6.mjesto; 50m prsno (44.75) – 9.mjesto

Marija Kuman (05) – 50m slobodno (32.56) – 8.mjesto

Lea Ikić (06) – 50m prsno (47.93) – 7.mjesto

Melani Pavlović (07) – 25m prsno (25.59) – 10.mjesto

Toni Korda (06) – 50m slobodno (35.53) – 10.mjesto

ženska štafeta JADERA C (Rita Herceg 07, Marta Serapiglia 07, Melani Pavlović 07, Ana Grubelić 07) 4x25m mješovito (1:33.88) – 4.mjesto; 4x25m slobodno (1:26.05) – 8.mjesto

muška štafeta JADERA AB (Lovre Jerak 05, Roko Zubčić 05, Toni Korda 06, Matej Maraš 06) 4x50m slobodno (2:17.38) – 4.mjesto

muška štafeta JADERA C (Domink Duje Spahija 08, Frane Surać 07, Pavle Mandić 07, Piero Bajlo 08) 4x25m mješovito (1:28.81) – 4.mjesto

ženska štafeta JADERA AB (Lea Ikić 06, Stella Grabovac 05, Aneta Zurak 06, Mirta Zubčić 08) 4x25m slobodno (2:50.70) – 8.mjesto

muška štafeta JADERA C (Pavle Mandić 07, Frane Surać 07, Domink Duje Spahija 08, Lovre Baraka 07) 4x25m slobodno (1:19.89) – 8.mjesto

 

Ekipa koja je nastupila na natjecanju: Dora Babić, Piero Bajlo, Lovre Baraka, Emilia Brnabić, Stella Grabovac, Roko Grgić, Ana Grubelić, Rita Herceg, Lea Ikić, Lovre Jerak, Mia Klasić, Lucija Klasić, Toni Korda, Ema Krstić, Marija Kuman, Ivano Kuman, Lea Lerga, Pavle Mandić, Matej Maraš, Lovre Mijolović, Mate Molnar, Dominik Paleka, Melanie Pavlović, Vito Petani, Barbara Pezelj, Marta Serapiglia, D. Duje Spahija, Marko Spahija, Frane Surać, Anđelo Šabić, Jakov Šarić, Maksim Vrkić, Šimun Zdrilić, Roko Zubčić, Mirta Zubčić, Aneta Zurak.

Treneri koji su vodili ekipu: Marijan Čulina, prof., Ante Džaja, prof., Edgar Nimac

OSVOJENE MEDALJE PO KATEGORIJAMA

Disciplina: 50m LEPTIR, PlivačiKategorija: A
RankIme i prezime natjecateljaGod.Vrijeme
2Lovre Jerak200534.31
Disciplina: 25m LEĐNO, PlivačiceKategorija: C
2Melani Pavlović200720.91
Disciplina: 50m LEĐNO, PlivačiKategorija: A
1Lovre Jerak200535.55
Disciplina: 50m LEĐNO, PlivačiceKategorija: A
2Marija Kuman200535.94
Disciplina: 4x50m SLOBODNO ŠTAFETA, PlivačiceKat.: AB
2Mia Klasić 05, Marija Kuman 05, Lucija Klasić 06, Ema Krstić 062:17.43
Disciplina: 50m PRSNO, PlivačiKategorija: A
2Lovre Jerak200539.59
Disciplina: 50m SLOBODNO, PlivačiKategorija: A
3Lovre Jerak200530.90
Disciplina: 50m SLOBODNO, PlivačiceKategorija: A
3Mia Klasić200531.97
Disciplina: 4x50m MJEŠOVITO ŠTAFETA, PlivačiceKat: AB
2Marija Kuman 05, Mia Klasić 05, Lucija Klasić 06, Ema Krstić 062:38.19
UKUPNI POBJEDNICI – PLIVAČI A 2005.
1Lovre Jerak (34.31; 35.55; 39.59; 30.90)2:20.35