MEĐUNARODNI MITING “MLADOST 2016.” Plivački klub Jadera osvojio pet medalja!

Na zatvorenom bazenu SRC Mladost u Zagrebu održan je 44. Međunarodni miting “Mladost 2016” u organizaciji HAPK Mladost koji  je 2. postaja iz sustava HPS GRAND PRIX natjecanja za seniore, juniore i mlađe juniore.  Uz nastupe svih naših reprezentativaca te reprezentacija ali i klubova plivača Austrije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Izraela, Mađarske, Slovenije, Turske i Hrvatske u konkurenciji  473 natjecatelja iz 41 kluba među kojima su finalisti svjetskih i europskih prvenstava te Mediteranskih igara pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje našeg kluba je branilo 7 članova koji su se u Zadar vratili sa 5 medalja (1xzlato, 2xsrebro, 2xbronca).

Na ovom jakom natjecanju do jedine zlatne medalje za naš klub doplivao je junior Leo Bavdek (99). U jutarnjim kvalifikacijama Leo je disciplinu 200m leptir s  vremenom 2:04.60 završio na drugom mjestu u apsolutnom poretku te se izborio za popodnevno A finale. U popodnevnoj finalnoj utrci ponovo je doplivao do osobnog rekorda i s vremenom 2:03.99 osvojio zlatnu medalju u kategoriji juniora te trku završio na četvrtom mjestu u apsolutnom poretku. U B finalu je plivao disciplinu 100m leptir (57.37).

Ml.junior Duje Grgić (01) je doplivao do dvije medalje, u disciplini 200m leptir se u jutarnjim kvalifikacijama izborio za B finale s vremenom 2:14.14, dok je u finalnoj trci ponovo isplivao osobni rekord te s vremenom 2:13.85 doplivao do srebrne medalje, do brončane medalje doplivao je u disciplini 100m leptir s vremenom 1:00.53, dok je disciplinu 50m leptir (27.46) plivao u c finalu.

Do još jedne ml juniorske medalje doplivao je Sandro Barić (01). U disciplini 50m prsno se u jutarnjim kvalifikacijama s vremenom 31.44 plasirao u C finale, a popodne je istu dionicu otplivao s vremenom 31.82 te je završio prvi u c finalu i osvojio srebrnu medalju u kategoriji ml. juniora. Za C finale se izborio i u disciplini 100m prsno s vremenom 1:08.44.

Ml.juniorka Tonka Krstić (03) je doplivala do brončane medalje i to u disciplini 400m mješovito koja se plivala kao direktno finale. Tonka je do medalje doplivala s vremenom 5:18.63 isplivavši osobni rekord. U C finalu je plivala disciplinu 100m leptir (1:09.07), dok je diciplinu 200m leptir (2:38.23) plivala u B finalu

Uz ekipu koja je osvojila medalje u finalne trke se plasirla i ml. juniorka Ellena Šušteršić (03). U jutarnjim kvalifikacijama Ellena se izborila za tri popodnevna C  finala u disciplinama: 50m slobodno (28.58), 100m slobodno (1:01.44) i 100m leđno (1:09.37).

3Duje Grgić20011:00.53

Na natjecanju su nastupili: Sandro Barić, Leo Bavdek, Josip Budak, Duje Grgić, Tonka Krstić, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić.