Mihovil Ninčević i Josip Gregov prvaci Hrvatske u plivanju s invaliditetom

27./28.01.2024. u Splitu  na 50m bazenu Poljud održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom CROATIA OPEN 2024. Na ovom najmasovnijem, a ujedno i najznačajnijem natjecanju za plivače s invaliditetom koje se održava u Hrvatskoj svake godine  nastupilo je 110 natjecatelja iz Austrije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Srbije. Pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof. boje PKOI Jadera branili su Mihovil Ninčević (97) i Josip Gregov (00) koji su zajedničkim snagama doplivali do 15 medalja od koji je čak 4 titula državnih prvaka i 4 titule viceprvaka.

Mihovil Ninčević (klasa S14) je nastupio u 4 discipline i doplivao do 8 medalja od čega su čak 3 titule državnog prvaka i jedna viceprvaka. Zlatne medalje i titule prvaka hrvatske u svojoj klasi osvojio je u disciplinama: 50m slobodno (29.35), 50m leptir (32.18) i 100m leptir (1:14.47), dok je do srebrne medalje i titule viceprvaka doplivao na dionici: 100m slobodno (1:05.34). Još 4 medalje je osvojio u međunarodnoj OPEN kategoriji gdje je doplivao do zlatne medalje u disciplini 100m leptir, na 50m slobodno je osvojio srebrnu medalju, dok je brončane medalje osvojio u disciplinama 50m leptir i 100m slobodno.

Josip Gregov (klasa S7) je također nastupio u 4 discipline te je doplivao do 7 medalja; 1 titule  državnog prvaka i tri viceprvaka. Titulu prvaka hrvatske i zlatnu medalju osvojio je u disciplini 50m leđno (49.17), dok je do srebrnih medalja i titula viceprvaka stigao u disciplinama 50m slobodno (36.32),  200m slobodno (3:00.23) i 400m slobodno (6:24.02). U međunarodnoj OPEN kategoriji se izborio za još 3 medalje; srebro u disciplini 400m slobodno te brončane u disciplinama 50m slobodno i  200m slobodno.