Mlađi kadeti KK Sonik Puntamika Zadar igrali na turniru u Sloveniji

Mlađi kadeti KK Sonik Puntamika protekli vikend (27. – 30. 10.) proveli su u Cerklju ob Gorenjskem na turniru koji je organizirao KK „Krvavec“. Na turniru su još nastupili „ECE Triglav“ – Kranj , „Ježica“ – Ljubljana , „Petrol Olimpija“ – Ljubljana , „RI Basket“ – Rijeka, „Torrelodones“ – Španjolska i „Tornado BS Kaunas“ – Litva.
U predivnoj sportskoj dvorani , smještenoj podno Krvavca odigrale su se sve utakmice, a ekipe su bile podijeljene u 2 grupe.
Subota u podne nam je donijela prvu utakmicu protiv „Ježica“ . U utakmici koju smo cijelo vrijeme kontrolirali na kraju smo ostvarili pobjedu 64:59.
Iduću utakmicu igrali smo za manje od 2 sata od završetka prve i tada se osjetio umor od puta i uzbuđenja , te su domaćini iz KK „Krvavec“ slavili rezultatom 69:57.
Nedjelja nam je prvo donijela utakmicu protiv „Tornada Kaunas“ ekipe iz Litve koja nas je potpuno pretrčala i nadskakala i dobila s uvjerljivih 89:41.
Nakon ručka i popodnevnog odmora u 16:30 počela nam je utakmica protiv posljednjeplasirane momčadi iz grupe 2 „RI Basketa“ iz Rijeke. Iako su Riječani odigrali odličnu utakmicu sa jako čvrstom obranom , naši odličnom igrom u drugom poluvremenu dobivaju utakmicu 64:49.
Tom pobjedom osigurali smo utakmicu za 5. Mjesto protiv „ECE Kranj“ koju smo loše otvorili te na kraju prve četvrtine na semaforu stoji 21:9 za Kranj. Nešto bolje izgleda stanje na poluvremenu ( Kranj vodi 45:38) , da bi polovicom treće četvrtine mi poveli 49:47 no tada na scenu stupa domaći sudački par koji je ionako natezao za domaćina no sada su odlučili definitivno dati vjetar u leđa domaćinu te utakmica završava pobjedom Kranja službeno 81:66 ( u stvari postigli smo 68 koševa, jer eto „slučajno“ je zapisnički stol zaboravio upisati Kolanovićev koš).
Tako je Slovenska turneja završena osvojenim 6. mjestom što u ovom pripremnom dijelu sezone je rezultat koji veseli, ali više veseli pristup igri i zalaganje na terenu.