Momčad 4 Asa iz Lisičića osvojila četvrto mjesto na turniru u Ivanić gradu

Art Metali Junajted iz Varaždina prvaci su Hrvatske u mininonogmetu za 2016. Na završnom turniru na terenima ŠRC Petek u Ivanić gradu slavili su tek nakon izvođenja sedmeraca protiv šibenskog CB Kula. U tvrdoj finalnoj utakmici nije bilo golova, da bi Varaždinci zahvaljujući Saši Drevenu koji je obranio dva sedmerca pobijedili 4:2. Odličnim je obranama u nedjelju Dreven zaradio i titulu najkorisnijeg igrača prvenstva:

“Finale dostojno finala, CB Kula je čvrsta ekipa koja se povukla. Mi smo čekali svoje šanse, imali smo neke poluprigode, ali ništa konkretno, baš kao ni oni. U lutriji sedmeraca mi smo bili sretniji”, izjavio je Dreven nakon finalne utakmice.

” Velika mi je čast i zadovoljstvo što smo osvojili drugo mjesto na prvenstvu Hrvatske jer smo svojim igrama i ponašanjem na terenu to i zaslužili .Uz malo sportske sreće mogli smo postati prvaci jer u ruletu sedmeraca naši protivnici Art Metali Junajted bili su uspješniji.Pokazali smo da je naša  liga Marin Kapela superkvalitetna jer prvaci naše lige 4 Asa iz Lisičića došli su u polufinale , osvojili su četvrto mjesto i zajedno sa nama idu na premijerni turnir lige prvaka u Maribor.Velika hvala povjereniku lige Marin Kapela Mariju Orloviću što je nama i Asevima platio kompletni hotelski smještaj u Ivanićgradu-” kazao je Antonio Kulušić kapetan CB Kule.

CB Kula nastupila je  na turniru u slijedećem sastavu:Edi Rak,Ivan Jolić,Marko Kartelo,Edi Maretić,Toni Petrina,Josip Gatara,Antonio Kulušić,Željko Tanfara,Marin Goreta.Voditelj ekipe :Krešimir Baljkas

Treće mjesto osvojio je opuzenski Veni Vidi Vici pobjedom protiv 4 Asa Lisičić 2:0. Četiri prvoplasirane ekipe biti će hrvatski predstavnici na premijernom turniru Lige prvaka koji će se krajem rujna održati u Mariboru. Prvak i doprvak to su izborili svojim plasmanom u Ivanić gradu, dok je Hrvatski mininogometni savez odlučio nagraditi polufinaliste:

“Imamo pravo na dvije pozivnice i odlučili smo ih dodijeliti Veni Vidi Viciju i 4 Asa Lisičiću. To su četiri dobre momčadi koje će nas, uvjeren sam, dobro zastupati u Mariboru”, rekao je predsjednik Hrvatskog mininogometnog saveza Bruno Alpeza.

Na završnici Prvenstva Hrvatske u Ivanić gradu sudjelovalo je 16 momčadi. Odigrano je 26 utakmica, postignuta su 83 pogotka uz visok prosjek od 3,2 po susretu. Najbolji strijelac bio je Matko Krilić (Veni Vidi Vici) s 5 pogodaka.

Prvaci Hrvatske u mininogometu:

1. CB TONČO STRIZIVOJNA – ĐAKOVO
  2. CB LE-IV ĐAKOVO
  3. DC DUBRAVICA ŠIBENIK
  4. MINOGOMETNI KLUB SVAČKA ZAGREB

Četvrtfinale:

4 ASA LISIČIĆ – ALL STARS CAFFE RIJEKA 2-0 (Marković, Rašić)

MNK DRUŠKOVEC – ART METALI JUNAJTED VARAŽDIN 0-1 (Brlečić)

VENI VIDI VICI OPUZEN – HOTEL SPORT IVANIĆ GRAD 7-0 (Utovac 3, Krilić 2, Kozarić 2)

MNK NOVAKI – CB KULA ŠIBENIK 0-0 (sedmerci 2-4)