Nakon što je krajem srpnja izbačen iz stranke Nezavisni za Hrvatsku (NHR), županijski vijećnik Stipe Bjeliš pravio se kao da se ništa nije dogodilo. Ostao je i dalje u Županijskoj skupštini, nastavio primati naknadu, te se na sjednici održanoj u utorak ponašao kao nezavisni vijećnik.
Osim toga, i dalje je ostao na dužnosti predsjednika Upravnog vijeća Zavoda za hitnu medicinu Zadarske županije, a tamo je svojedobno izabran kao predstavnik NHR-a, u dogovoru s koalicijskim partnerom HDZ-om.
Bjeliš se nije htio svojevoljno odreći naknade
Bjeliš nakon izbacivanja iz stranke nije odstupio s te dužnosti iako bi to bilo logično i politički korektno.
Stoga je na ovoj dužnosti ostao cijeli kolovoz i rujan, primao naknadu, a ovih dana je, na prijedlog bivše mu stranke – smijenjen.
Na njegovo mjesto bit će, prema najavama, imenovan ravnatelj AGRR-e Vlado Kovačević.
Podsjetimo, Stipe Bjeliš i Mladen Meštrović izbačeni su iz NHR-a krajem srpnja kada su umjesto na stranački sabor koji se održavao na Višnjiku, na kojem za predsjednicu izabrana Bruna Esih, otišli na okupljanje koje je predvodio Zlatko Hasanbegović u Zagrebu. On je imao ambicije postati predsjednik NHR-a, ali nije uspio okupiti kvorum.
Bjeliš i Meštrović izigrali su dogovor županijske organizacije NHR-a, koja je zauzeli zajednički stav da će podržati Brunu Esih, te su, suprotno tome, otišli su u Zagreb podržati Hasanbegovića. Najvjerojatnije su smatrali da on ima veće šanse preuzeti vodstvo stranke, pa su se ignorirali stav svoje podružnice, i bez ikakve najave i objašnjenja kolegama iz Zadra – odjurili su na skup u Zagreb, koji se, na njihovu žalost, pretvorio u fijsako.
Promijenili pet – šest stranaka do sada
Tolerancije za ovakve poteze nisu imali ni i gradskom ni u županijskom NHR-u, te su predsjednici Mate Lukić i Dalibor Barešić odmah rekli da za njih dvojicu više nema mjesta u stranci.
I jedan i drugi nakon toga našli su se u nezgodnom položaju, jer su prije NHR-a promijenili pet odnosno šest stranaka, pa se sada više nemaju kome prikloniti.
U bivšim strankama, iz kojih su otišli, više ih ne žele, pa im ne preostaje ništa drugo nego odraditi mandate u Županijskoj skupštini do kraja kao nezavisni, uzeti naknade, a nakon toga se povući iz politike.