ODLIČNA IGRA ZADARSKIH KOŠARKAŠA Zadar pobijedio MZT u Skopju

Zadar je na gostovanju kod MZT-a u Skoplju upisao drugu ovosezonsku pobjedu u gostima.

U 11. kolu ABA lige igrači Ante Nazora slavili su rezultatom 60-72 i probili se na peto mjesto ljestvice. Otvaranje nije slutilo na happyend, jer su domaćini imali plus 15 (21-6), da bi Zadar već u drugoj četvrtini preko raspoloženog Ivana Ramljaka kreirao veliki preokret i serijom 27-7 na odmor otišao s prednošću.

U nastavku su se raspoloženom Ivanu Ramljaku pridodali Cosey i Kraljević, te je Zadar otišao na plus 10 što se za domaćine do kraja pokazalo nedostižnim…

Očekivano teška utakmica. Iznimno smo loše ušli u utakmicu, a k tome protivnici su tada pogodili i nekoliko teških šuteva. Ipak, zadovoljan sam što smo se velikom borbenošću vrlo brzo vratili u dvoboj. Znali smo da ćemo morati odigrati maksimalno borbenu utakmicu da bi bili u igri za pobjedu. Obrana i skok morali su biti na vrhunskom nivou da bi dobili utakmicu, a s nekoliko kvalitetno odigranih kontri protivnika smo prisilili da hvata zaostatak što nije nimalo jednostavno. Do kraja smo uspjeli dobro kontrolirati utakmicu i čestitam svojim igračima na pobjedi, rekao je trener Zadra Ante Nazor.

SKOPLJE: Dvorana ” J. Sandanski”. Gledatelja: 1500. MZT Skopje Aerodrom – Zadar 60:72 (21:8, 7:27, 18:17, 14:20) Suci: Belošević, Juras i Glišić (Srbija) MZT: Protić (3), Ljubičić (4), Mekić, Markovski (4), Vasiljević, Mladenovski (2), Drenovac (15), Bunić (5), Stojanovski (15), Mijatović, Luković 12; ZADAR: Bašić (5), Cosey (19), Kraljević (13), Šango, Delaš (11), M. Ramljak (8), Bošnjak, Marinković, Barać (1), I. Ramljak (13), Pašalić (2).