Plivači PK Jadera osvojili 12 medalja na Regionalnom prvenstvu Dalmacije

03/04.12.2022. na 25m bazenu Višnjik u Zadru održano je Regionalno prvenstvo Hrvatske Regije 1 (Dalmacije) za starije kategorije od ml.juniora do seniora. U konkurenciji 139 natjecatelja iz 12 klubova naše regije pod vodstvom Ante Džaja, prof. nastupili smo sa 7 članova: Dora Babić, Luka Čulina, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Tonka Krstić, Mate Molnar i Šimun Zdrilić.

Svi naši plivači su isplivali osobne rekorde, a najbolje rezultate je ostvario ml.junior Andrija Kačanić (07) koji je osvojio 5 medalja. Do 4 srebrne medalje i titule regionalnog vice prvaka doplivao je u disciplinama: 100m slobodno (54.62), 50m slobodno (25.04), 100m mješovito (1:02.74) i 50m leptir (27.38). Brončanu medalju je osvojio u disciplini 100m leptir s vremenom 1:03.00. Uz 5 osvojenih medalja Andrija je isplivao i ml.juniorske A norme za Prvensvo hrvatske u svim disciplinama u kojima je nastupio, dok je u disciplini 50m leptir isplivao i A juniorsku normu.

Mate Molnar (08) koji do kraja godine spada u kategoriju kadeta doplivao je do srebrne medalje i titule ml.juniorskog viceprvaka u najdužoj disciplini programa. Mate je dionicu od 1500m isplivao za 18:11.96 što je bilo dovoljno i za B ml.juniorski limit za PH. Među 10 najbržih ml.juniora plasirao se u disciplinama: 400m slobodno (4:33.37) na 7.mjesto i 200m slobodno gdje je s vremenom 2:08.57 zauzeo 9.mjesto.

Ml.junior Stipe Kasun (06) je otplivao dvije A norme za PH i to u disciplinama 100m prsno (1:12.38) i 200m prsno (2:39.60) dok je u disciplini 50m prsno (33.60) doplivao do B norme. Stipe se ujedno u sve tri discipline plasirao na visoko 5.mjesto u kategoriji.

Muška mj.juniorska štafeta u sastavu: Andrija Kačanić (07), Stipe Kasun (06), Luka Čulina (06) i Mate Molnar (08) je zajedničkim snagama doplivala do 6 medalja. Redom zlatnu medalju i titulu ml.juniorskih regionalnih prvaka osvojili su u disciplini 4x200m slobodno s vremenom 8:44.23 u istoj disciplini u kategoriji juniora osvojili su srebro i titulu juniorskih vicepraka te broncu u seniorskoj kategoriji, još dvije srebrne medalje i titule ml.juniorskih vicepraka doplivali su u disciplinama 4x50m mješovito (1:58.31) i 4x100m slobodno (3:55.61) dok su u disciplini 4x50m slobodno doplivali do brončane medalje s vremenom 1:45.75