Plivači Pk Zadar osvojili zlato, 3 srebra i broncu na 7. Kantrida kupu u Rijeci

U subotu 2. prosinca 2023. u Rijeci se održao „7. Kantrida kup za najmlađe“ u organizaciji Plivačkog kluba Kantrida. U konkurenciji od 300 plivača iz 11 klubova, na 25m bazenima Kantrida su se plivale dionice 25, 50 i 100m svih 4 disciplina u kategoriji početnika, ml. kadeta i kadeta te disciplina 100m mješovito kao finalna utrka (8 najboljih plivača i plivačica u kategoriji) i štafeta 6x50m slobodno mixed.

Za Plivački klub Zadar plivala je podstava od 35 plivača i plivačica u pratnji trenera Željka Olujića te trenerica Danijele Kurtin i Maje Štrbac. Na natjecanju su nastupili: Ante Vucić, Lucijan Kotlar, Paulo i Matej Sinovčić, Tin i Toni Mršić, Šime Markulin, Kristian Bušić, Matteo Notari Šarlija, Niko Olujić, Noah Craighead, Toni Morović, Domagoj Kurtov, Lovre Colić, Marija Radas, Mikula Jordan, Noa Jureško, Leni Matulić, Roko Meić, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić, Adriana i Ana Knežević, Laura Župan, Lea Erceg, Mirjam Škara, Aria Bončić, Zara Vučković, Bruna Franić, Dora Šoštarić, Lucija Nemeš, Lucija Ukalović, Marta Butić, Franka Golem i Nina Dukić.

U kategoriji kadeta, istaknuo se Toni Mršić koji je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100m leđno (1:15.28) te srebrnu medalju na 100m leptir (1:17.75). U finalnoj utrci na 100m mješovito (1:17.17) zauzeo je 3. mjesto, a na 100m slobodno (1:09.96) 6. mjesto. Tin Mršić je u disciplini 100m prsno (1:24.96) osvojio srebrnu medalju te isplivao normu za prvenstvo Hrvatske za kadete u veljači. Četvrta mjesta je zauzeo u disciplinama 100m slobodno (1:07.18) i 100m mješovito (1:18.51) te 5. mjesto na 100m leđno (1:19.99).

U konkurenciji kadetkinja, Tonka Plavčić je otplivala srebro na 100m slobodno (1:06.38). U disciplinama 100m leptir (1:24.72), 100m leđno (1:20.95) i 100m mješovito (1:18.24) zauzela je 4. mjesta, te 5. mjesto na 100m prsno (1:30.27). Također u kadetskoj kategoriji, norme za državno prvenstvo su otplivali Zrna Šijaković u disciplini 100m leptir (1:16.00) i Paulo Sinovčić na 100m slobodno (1:08.49).

Kod plivača u mlađe kadetskoj kategoriji, Šime Markulin je došao do brončane medalje u disciplini 50m slobodno (30.59) dok je na 50m leptir (34.86) zauzeo 6. mjesto. Kristian Bušić isplivao je 4. vrijeme na 50m slobodno (34.42) te 5. vrijeme na 50m leptir (42.29). Kod plivačica, ml. kadetkinja Laura Župan zauzela je 5. mjesta u disciplinama 50m leptir (36.05), 50m leđno (37.84) i 50m slobodno (31.81). Aria Bončić plivala je 4. vrijeme na 50m slobodno (35.02) te 6. vrijeme u disciplinama 100m mješovito (1:37.28) i 50m leđno (43.05).

U kategoriji početnika, Lucija Ukalović se plasirala na 4. mjesto u disciplini 25m slobodno (17.58). Štafeta 6x50m slobodno mixed (3:18.57) u sastavu: Tin Mršić, Tonka Plavčić, Kristian Bušić, Aria Bončić, Laura Župan i Šime Markulin, zauzela je 4. mjesto. U najboljih 10 u svojim kategorijama plasirali su se još i Adriana Knežević, Ana Knežević, Mikula Jordan, Leni Matulić i Matej Sinovčić.

Čestitke našim plivačima i plivačicama na sjajnim rezultatima te odličnim nastupima u Rijeci. Mlađim plivačima sad slijedi odmor od natjecanja, dok stariju ekipu očekuje nastup na Prvenstvu Hrvatske koje će se također održati u Rijeci 14. – 17. prosinca 2023. godine.