Plivački klub Jadera osvojio pehar i 11 medalja

17.10.2015. u organizaciji ZPK na 25m bazenu Utrine održan je 10. Međunarodni plivački miting Vidra 2015. Na ovom natjecanju u konkurenciji 16 klubova i 452 natjecatelja Plivački klub Jadera je predstavljalo 12 članova koji su se u Zadar vratili sa peharom i 11 medalja (4xzlato, 5xsrebro, 2xbronca). Na programu natjecanja je bilo pet 100m disciplina: mješovito, leptir, leđno, slobodno, prsno i štafeta 10x50m slobodno.

Najbolje rezultate je ostvario Leo Bavdek (99) koji je doplivao do 3 medalje i osvojio pehar za najvrijedniji rezultat natjecanja.

Do dvije zlatne medalje doplivao je u disciplinama 100m mješovito (59.67) i 100m leptir (57.48), dok je srebro osvojio u disciplini 100m slobodno (53.27). Pehar je zaslužio isplivanim vremenom 59.67 u disciplini 100m mješovito čime je zaradio 615 LEN bodova i ostvario najvrijedniji rezultat natjecanja.

U disciplinama 100m leđno i 100m prsno su mu izmakle medalje te se plasirao na četvrto mjesto. Za Lea nema odmora jer je jedini zadarski plivač koji je dobio poziv izbornika za juniorske pripreme reprezentacije koje će se održavati od 18.do 23.10.2015.

U B kategoriji dvije zlatne medalje je osvojila Tonka Krstić (03) i to u disciplinama 100m leptir (1:09.73) i 100m leđno (1:11.02), dok je Ellena Šušteršić (03) doplivala do tri medalje, dva srebra u disciplinama 100m leđno (1:11.23) i 100m slobodno (1:03.61) te broncu u disciplini 100m mješovito (1:13.70).

U muškoj konkurenciji iste kategorije Duje Grgić (01) je osvojio brončanu medalju u disciplini 100m leđno (1:06.14), dom mu je u disciplini 100m leptir izmakla medalja te se s vremenom 1:03.57 plasirao na četvrto mjesto.

Po jednu srebrnu medalju su osvojili u A kategoriji Barbara Ćustić (01) u disciplini 100m prsno (1:14.77) te Maksim Komadina (04) koji je u E kategoriji discipline 100m slobodno medalju osvojio s vremenom 1:06.15, dok mu je još jedna medalja izmakla u disciplini 100m leđno gdje se s vremenom 1:18.73 plasirao na četvrto mjesto.

“Čestitke svim plivačima na osobnim rekordima, a članovima koji zbog bolesti nisu nastupili želimo što brži oporavak.” – poručujem iz Plivačkog kluba Jadera.

Na natjecanju su nastupili: Nikita Baraba, Josip Budak, Barbara Ćustić, Petra Dobrić, Duje Grgić, Maksim Komadina, Tonka Krstić, Dorijan Marin, Ante Nižić, Luka Perović, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić

Treneri koji su vodili ekipu: Marijan Čulina, prof., Karlo Vukić.