Pobjednik 7. Memorijalno humanitarnog turnira Antonio Jurjević je SC Torba Debeljak

Pobjednik 7. Memorijalno humanitarnog turnira Antonio Jurjević koji se puna dva tjedna održavao na malonogometnim terenima ŠC Višnjik je SC Torba Debeljak.
U finalnom duelu bili su bolji od MNK Sveti Ante Popovići.
Samo nekoliko minuta bilo je potrebno za prvi gol na susretu. Iz prve prave šanse, Josip Ćoran pogađa za vodstvo Sv. Ante. Do kraja poluvremena sijevale su šanse na obje strane, a valja istaknuti nekoliko sjajnih obrana vratara Sv. Ante Nike Đakovića s kojima je održavao vodstvo svoje ekipe.

Početak drugog poluvremena donosi totalnu ofenzivu SC Torba. Karlo Torbarina u 25. minuti odlično prati situaciju te sa druge stative posprema loptu u mrežu i izjednačava rezultat. Igrao se otvoren nogomet cijelu utakmicu, a nakon izjednačujućeg gola vidjeli smo još mnogo prilika za gol. U 33. minuti za potpuno ludilo na tribinama Karlo Torbarina pogađa i dovodi Torbu u vodstvo. Nismo dugo čekali na novi pogodak, već u 35. miljenik publike Marko Gambiraža povećava vodstvo na 1:3. Šimun Popov dao je tračak nade Sv. Anti svojim pogotkom u 36. minuti, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Točku na i postavlja Ivan Tokić za konačnih 2:4.

Za treće mjesto seniorskog dijela natjecanja borila su se dva zadarska kvarta, Sinjoretovo i Stanovi.  Nakon vrlo uzbudljivog susreta imali smo priliku gledati raspucavanje šesteraca gdje je MNK Stanovi bio za nijansu bolji i uzeo treće mjesto.

Najbolji pojedinci seniorskog dijela natjecanja su Josip Ćoran (najbolji strijelac), Jure Šarin (najbolji golman) i Karlo Torbarina (najbolji igrač).

U veteranskom dijelu natjecanja pobjedu je odnio Malonogometni klub Feri Riba Nekretnine. Nad MNK Sveti Ante Oktogon su došli do prednosti od 0:2 koju Sveci nisu mogli stići.

Treće mjesto otišlo je u ruke ekipe Mamma mia koja je u prvom susretu večeri iskoristila kratku klupu HNK Velebit Benkovac. Ostvarili su uvjerljivu pobjedu zadavši Velebitu četiri zgoditka.

Najbolji pojedinci veteranskog turnira su Šime Knežević (najbolji strijelac), Slobodan Marušić (najbolji golman), Šime Marković (najbolji igrač).
Pobjednici dječjeg turnira su mališani iz HNK Zadar koji su pobijedili NK Abeceda. HNK Zadar se od samog početka postavio kao favorit što je na kraju i opravdao visokom pobjedom od 5:0. Utakmicom za treće mjesto odigrala se između HNK Velebit Benkovac i NK Arbanasi gdje je jedan pogodak Maura Kvartuća bio je dovoljan da Arbanase dovede do pobjede i brončane medalje.

Najbolji vratar turnira je Emanuel Jurjević dok je titulu najboljeg strijelca i igrača zasluženo osvojio Mihovil Žilić.
Članovi Humanitarne udruge Antonio Jurjević uvijek ističu i pohvaljuju sportsko ponašanje stoga su ove godine odlučili dodijeliti dvije nagrade za fair play. Ovogodišnja nagrada nosila je ime Miro Surać u spomen na preminulog suca Mira Suraća koji je često sudio na Memorijalnom turniru Antonio Jurjević.

Momčad koja je ove godina osvojila nagradu za fairplay jest KK Diadora, a druga nagrada otišla je u ruke igraču Malonogomentog kluba Puntamika restoran Špajza Mariu Mariću.

Članovi humanitarne udruge zahvalili su se i gradonačelniku Grada Zadra Branku Dukiću te direktoru Športskog centra Višnjik Denisu Karlović, a kao znak zahvale predsjednica Humanitarne udruge Antonio Jurjević, Bruna Kutija, uručila im je zahvalnice.

Sve okupljene oduševila je i velika bakljada koju su članovi udruge priredili u spomen na njihovog prerano preminulog prijatelja. Na sredini malonogometnog terena razvili su logotip humanitarne udruge na kojem se nalazi fotografija Antonia Jurjevića, a uz baklje u pozadini je svirala i zaštitna pjesma udruge “Pamtim samo sretne dane”.

Nakon završetka finalne utakmice sve okupljene je do dugo u noć zabavljao popularni pjevač Sandi Cenov.

– Zahvaljujemo svim posjetiteljima, igračima, trenerima, sucima, svima onima koji su pronijeli lijepu riječ o našem turniru, svim sponzorima turnira i svima onima koji su na neki način pomogli da dva tjedna uživamo na Višnjiku. Bez dragih naših posjetitelji, ne bismo mogli raditi ono što udruga, u spomen na našeg prijatelja, radi sve ove godine i zato još jednom hvala svima, u naše ime i u ime sve djece kojima ste pomogli, poručuju iz Humanitarne udruge Antonio Jurjević.

Ovogodišnji sredstva prikupljena od kotizacija bit će uplaćena Udruzi za down sindrom Zadarske županije, a ostatak doniranih sredstava bit će tijekom ove i iduće godine podijeljen najpotrebitijoj djeci Zadarske županije.
Iz Humanitarne udruge Antonio Jurjević kazali su kako će na svojoj Facebook stranici obavijestiti o iznosu prikupljenih sredstava.