Poznati polufinalisti prvog Međunarodnog turnira Hrvoje Ćustić

Zanimljiv praktički do posljednjeg napada bio je četvrti dan Međunarodnog turnira Hrvoje Ćustić u kojega je čak 11 momčadi ušlo sa šansom za plasman u polufinale. Prvi su tu šansu zgrabili mladi nogometaši Hajduka, koji su na Višnjiku s 3:0 pobijedili Šibenik te tako osvojili prvo mjesto u skupini A.

Strijelci za Splićane bili su Karlo Antunović u 2. minuti, Andro Marušić u 67. te Marin Carev iz kaznenog udarca u 78. Hajduk je tako skupinu završio sa 7 bodova i gol razlikom 6:0. U drugom susretu dana Gyor je svladao HNK Zadar s 4:0, točno onoliko koliko mu je trebalo da kao najbolja drugoplasirana momčad izbori polufinale. U prvom poluvremenu dvostruki strijelac za Mađare bio je Leo Peter Moharos, da bi u 63. minuti na 3:0 povisio Laszlo Sos, a konačan rezultat epilog je zadarskog autogola pet minuta prije kraja.

Gyor je tako skupinu završio na drugom mjestu sa 6 bodova, koliko je imala i drugoplasirana momčad skupine C, Rijeka. Obje momčadi imale su i jednaku gol razliku (+2), ali je mađarski sastav u konačnici prošao dalje zbog većeg broja postignutih golova, šest naspram riječka četiri. Jutarnja pobjeda Rijeke protiv Šahtara 2:0 golovima Lovre Kitina u 8. te Jakova Bilajca u 90. minuti tako se pokazala pirovom. Skupinu C osvojila je Lokomotiva sa 7 bodova, nakon pobjede protiv Širokog Brijega 2:0 golovima Borisa Baškarana u 41. i Paola Bulića u 92. minuti.

Skupinu B osvojio je Osijek, pobijedivši u izravnom okršaju za prvo mjesto Sturm Graz s 2:0. Prvi pogodak zabio je u 29. minuti Ivan Lončarević, a drugi u 90. Fran Precetti. Osječani su tako završili sa 7 bodova, dok je drugo mjesto pripalo Ferencvarosu, koji je u prvom susretu dana pobijedio Varaždin s 3:1. Sastav iz Budimpešte poveo je u 21. minuti golom Adama Farkasa, a iako je od 24. igrao s igračem manje te u 41. primio izjednačujući gol (Adam Lušić), u nastavku je uspio doći do pobjede. Za 2:1 zabio je Gergo Tomasek, a za konačnih 3:1 Csongor Lakatos.

Nakon četiri dana natjecanja po skupinama dobili smo tako polufinaliste prvog Međunarodnog turnira Hrvoje Ćustić. U subotu od 11 sati u Polači će igrati Hajduk – Lokomotiva, a od 17 sati na Višnjiku Osijek – Gyor. Veliko finale na rasporedu je u nedjelju u 15 sati na Stadionu Stanovi.