PREMIJER LIGA Košarkaši Sonik Puntamike pobijedili Alkar

Košarkaši Sonik Puntamike sinoć su na domaćem parketu svladali sinjski Alkar rezultatom 84-80, čime su prekinuli negativan niz od pet uzastopnih poraza. Igračima Hrvoja Vlašića za 11. pobjedu u hrvatskom prvenstvu bilo je potrebno dodatnih pet minuta, no trijumf je time zasigurno još slađi.
Otvaranje susreta je proteklo u izjednačenoj igri, a prvu veću seriju napravili su gosti kada su se sredinom prve četvrtine odvojili na 10-16. Domaći je strateg odmah reagirao minutom odmora kojom je konsolidirao svoje momke, pa su se Puntamičani do kraja prve četvrtine vratili u egal. Izjednačena igra se nastavila do polovice druge dionice kada su Sinjani podigli intenzitet u obrani i serijom 1-11 otišli na dvoznamenkastu prednost (29-41). Upalilo je to „crvene alarme“ u domaćoj momčadi koja je do odlaska na veliki odmor smanjila zaostatak na šest poena, da bi već početkom nastavka na krilima probuđenog Tomislava Cvitkovića prišla i na posjed zaostataka. Ipak, za potpuni povratak trebalo je sačekati kraj treće četvrtine i dobru rolu Jakova Vladovića nakon koje je semafor pokazivao 52-49 za Sonik.
Kao i nebrojeno puta to tada, gosti su ekspresno reagirali i na krilima raspoloženog Echolsa uspostavili ravnotežu, da bi nakon dvije vezane trice pet minuta prije kraja otišli na ugodnih plus šest (57-63). Sa sedam poena je uzvratio mladi Lovre Runjić, no niti jedna momčad nije uspijevala prelomiti utakmicu pa se u posljednjih 40 sekundi ušlo s poravnatih 68-68. Jošić je dobio loptu u, činilo se, posljednjem napadu, no mirnoj ruci s linije slobodnih bacanja unatoč, do kraja je ostalo još nešto više od pet sekundi što se bilo i više nego dovoljno najboljem igraču Alkara Tereku Echolsu da pretrči cijeli parket i zabije za produžetak.
Dodatnih pet minuta bilo je preslika osnovnog dijela utakmice. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu sve dok loptu u svoje ruke nije uzeo Runjić i s nova četiri poena odveo svoju momčad na dva posjeda prednosti. Sinjani su se pokušali vratiti u susret, ali dvije pogreške Varencea skupo su ih koštale pa su bodovi na koncu ostali u Jazinama.
Zadrane su do nove pobjede vodili Lovre Runjić s 23 poena i Tomislav Cvitković s 22 koša, dok je najefikasniji u gostujućim redovima bio Echols s 31 poenom i pet skokova.