PRVENSTVENO HRVATSKE Košarkaši Sonik Puntamike poraženi od KK Gorica

Košarkaši Sonik Puntamike sinoć su u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske na domaćem terenu poraženi od Gorice rezultatom 54:56. Puntamičanima je trebala pobjeda kako bi izborili „majstoricu“ i produljili sezonu, no pandemija covida-19 koja je prije dva tjedna pogodila zelenu svlačionicu ostavila je posljedice pa trener Vlašić ponovno nije mogao računati na dvojicu bitnih igrača. Ipak, svim nedaćama unatoč, Zadrani su imali posljednji šut za pobjedu kojim su mogli izboriti treću utakmicu, ali pokušaj trice oporavljenog Sandra Rašića zapeo je na obruču.

Početak susreta protekao je u dosta neefikasnoj igri s obje strane pa je semafor sredinom prve četvrtine pokazivao „rukometnih“ 3:4 za goste koji su sve do početka druge dionice imali rezultatsku inicijativu. Obje momčadi su na otvaranju utakmice naglasak stavile na obranu, pa je trebalo sačekati desetak minuta da „Soniksi“ pronađu željeni ritam i trima tricama prijeđu u vodstvo. Nakon dalekometnih ubačaja Rašića, Vladovića i Cvitkovića Zadrani su došli do plus tri (21:18), no dobra rola raspoloženog Mazalina vratila je stvari na početak pa se na veliki odmor otišlo s izjednačenih 25:25.

Gorica je početkom nastavka „zadala prvi udarac“ i u 25. minuti otišla na plus sedam (30:37). Agresivna obrana „Bikova“ dodatno je usporila napad zadarskog sastava, no da se gosti ne odvoje na preveliku razliku pobrinuli su se Gospić i Šarlija koji su vrijednim poenima ostavili svoju momčad na priključku. Sonik je sve do sredine četvrte četvrtine nastavio puhati za vratom Sesarovim trupama koje su čitavo vrijeme imale dva posjeda prednosti, a onda su na scenu stupili nekadašnji mladi reprezentativci Hrvatske Mate Kalajžić i Lovro Mazalin i sa šest vezanih poena odveli Goricu na prvu dvoznamenkastu prednost (42:52).

Premda u nezavidnoj poziciji, borbeni Puntamičani se nisu predavali te su preko Runjića, Vladovića i Petanija učas istopili zaostatak i u posljednje dvije minute ušli s minus dva, nagovijestivši otvorenu završnicu. Do kraja smo gledali pravu dramu. U seriji slobodnih bacanja ruka je prvo zadrhtala Kalajžiću, a potom i Majcuniću, pa je posljednja lopta došla u domaće ruke. Rašić se oslobodio svog čuvara i u zadnjim trenucima odlučio na šut za tri poena koji bi donio pobjedu Soniku i produljenje serije, no lopta je zapela na obruču te je slavlje Gorice moglo početi.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Lovro Mazalin s 20 poena i 11 skokova, dok su domaćine predvodili Jakov Vladović s 14 i Ante Gospić s deset koševa.