SLAVLJE NA VIŠNJIKU Zadar pobijedio Cibonu i izborio finale Kupa Krešimira Ćosića!

Pobjedom nad Cibonom u utakmici koja je pred prepunom dvoranom na Višnjiku odigrana večeras, KK Zadar izborio je finale Kupa Krešimira Ćosića.
Navijači koji su u velikom broju bodrili svoj klub, oduševljeni su rezultatom i uspjehom koji je klub ostvario!
Rezultatom 82-75, Zadrani su uvjerljivo pobijedili!
Igrač odluke bio je Ante Delaš koji je sa svoje dvije trice doveo svoju momčad u pobjedničku poziciju koju delassu znali iskoristiti. Cibona je bolje otvorila utakmicu, no do kraja prve četvrtine Zadrani su nadoknadili minus i poveli 15-13.
U koševima znatno bogatijoj drugoj četvrtini Zadar je održavao kakvu takvu prednost koja je do odmora narasla do 42-37. Treća četvrtina donijela je potpuni preokret.
Zadrani su vrlo teško pronalazili put do Ciboninog koša. Trener Zagrepčana Damir Mulaomerović odlučio se na taktiku puštanja na šutu braće Ramljak dok je na ostale igrače vršio pritisak. Vrlo brzo Cibona je stigla do 55-62.

Imali su Zagrepčani i igru i rezultat na svojoj strani, ali Zadrani se nisu predavali. Boris Barać svojom je tricom pokrenuo Zadrane. Ivan Marinković je, pak, bio igrač koji je odigrao svoje najbolje minute utakmice upravo u trenutcima kada se utakmica lomila.

“Teška utakmica, kakvu sam i očekivao. Cibona je jedna zaista kvalitetna ekipa. Velika pobjeda, velika impresija da se nismo predali na minus devet i da smo vjerovali u pobjedu. Igračima u svlačionici sam rekao da očekujem da sutra u finalu koševe daje igra, a ne igrači. Nisam zadovoljan igrom i trebat će nam puno bolje izdanje!”– izjavio je trener Zadra Ante Nazor.

U posve neočekivano uzbudljivom prvom polufinalu Cedevita je pobijedila Kvarner 2010 rezultatom 78:71. Punih 35 minuta Kvarner 2010 je bio u igri, no kvaliteta Cedevite u posljednjih je pet minuta ipak prevagnula.

«Kvarner 2010 je pokazao kvalitetu, a moji igrači su više razmišljali o finalu. Nije to ništa čudno, čestitke kolegi Manceu!» – izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.

Finale Kupa igra se u četvrtak, 18. veljače u 20 sati. Ulaznice za utakmicu mogu se kupiti od 9 sati na blagajni ŠC Višnjik po cijeni od 30 kuna.visnjik