USPJEH Mladi Zadranin Jure Tadić kadetski prvak RH u šahu, u kategoriji U11

Na završenom kadatskom prvenstvu Hrvatske u šahu, koji se održao u hotelu Medena u Trogiru od 18-24.06.2021., prvo mjesto osvojio je Jure Tadić, član Šahovskog kluba Zadar, u kategoriji do 11 godina.

Kako nas je izvijestio predsjednik kluba, Mario Petani,
Juri Tadiću ovo je već drugi pehar za osvojeno prvo mjesto na prvenstvu Hrvatske, kako je i pred dvije godine, u kategoriji do 9 godina, također osvojio prvo mjesto.
Kao prvaka Hrvatske očekuje ga uskoro i nastup na svjetskom kadetskom prvenstvu, za koje će se pripremati pod okriljem ŠK Zadar, sa njegovim trenerima Ivanom Jakićem, FIDE majstorom, te velemajstorom Sašom Martinovićem.

Od drugih zapaženijih rezultata, Matej Benić osvojio je brončanu medalju na kadetskom prvenstvu u kategoriji do 8 godina.