VELIKO IZNENAĐENJE KK Zadar pobijedio Cedevitu u Zagrebu

Košarkaši Zadra priredili su veliko iznenađenje u 7. kolu regionalne ABA Lige, svladavši u Zagrebu euroligaša Cedevitu rezultatom 88-81.
Zadrani su odigrali izvrsnu utakmicu i zajedno sa svojim bučnim navijačima proslavili važnu pobjedu. Zadrane je do pobjede predvodio Amerikanac Glenn Cosey sa 25 koševa. Od samog početka vidjelo se da je Zadar stigao u Zagreb s vjerom u pobjedu.
U vrlo tvrdoj utakmici, gosti su vodili nakon prve četvrtine (16-19) i na poluvremenu (33-40) što je otvaralo nadu u iznenađenje u Zagrebu, a odličan je bio Cosey koji je do poluvremena ubacio 13 koševa. Treća četvrtina, ponudila je napadačku košarku sa znatno više ubačaja, ali je i nju Zadar dobio rezultatom 27-25 i dodatno povećao prednost – rezultat je na semaforu pokazivao 58-67 za Zadar.
U posljednjoj četvrtini Zadar je rutinski sačuvao prednost, poglavito zahvaljujući tricama Ivana Ramljaka i Baraća kojima je razbijena zona Cedevite, a u samoj završnici smirenom realizacijom slobodnih bacanja, Cosey, Delaš i I. Ramljak potvrdili su veliku pobjedu zadarske momčadi rezultatom 88-81. Zadrane je predvodio Glenn Cosey, koji je utakmicu završio sa 25 koševa.
Najbolju partiju u dresu Zadra pružio je bivši igrač Cedevite Ivan Ramljak, ubacivši 17 koševa uz pet skokova.
Boris Barać je završio utakmicu sa 14 koševa (trice 4/7). Vrijedi istaknuti 8 koševa i 6 asistencija još jednog bivšeg igrača Cedevite Ante Delaša, koji je u povratničkom nastupu za Zadar pokazao koliko njegovo iskustvo pozitivno utječe na momčad.

Kod Cedevite Jacob Pullen ubacio je 24, a James White 18 poena.