Zadrani ma Gripama uvjerljivo pobijedili košarkaše Splita

Košarkaši Splita i Zadra, nakon tri godine, odigrali su dalmatinski derbi na punim Gripama. U 4. kolu A-1 Lige za prvaka Zadrani su uvjerljivom igrom, bez većih problema, upisali pobjedu 90-78.

Igrači Ante Nazora pitanje pobjednika riješili su već nakon prve četvrtine. Nakon prve dvije minute igre vodili su 9-0, a do kraja prve četvrtine utakmice ubacili su 29 koševa, (trice 5/7), a primili samo 15, što im je donijelo prednost od 14 koševa. Ivan Ramljak je na kontu već tada imao 10 poena, Bošnjak je dodao 8.

Furiozno je Zadar krenuo i u drugu četvrtinu te su serijom 7-0 podigli prednost Zadra na visokih + 21, (15-36). Stečenu prednost gosti su do poluvremena uspješno održavali, pa je trener Zadra u igru ubacio i mlade nade Jelenkovića i Špaletu. Upravo je Toni Jelenković realizirao dva od tri slobodna bacanja i postavio rezultat na poluvremenu 55-38, za Zadar.

U trećoj četvrtini, Splićani su u 27. minuti smanjili zaostatak na 13 koševa razlike, 53-66, da bi Ante Delaš mini serijom povećao prednost Zadra na plus 19 (54-73). Tricom Širka, rezultatom 62-76 ušlo se u posljednju dionicu susreta.

Zadrani su u posljednjoj četvrtini iskusno kontrolirali rezultat i nisu dopustili domaćinima da smanje zaostatak na manje od deset koševa razlike. Konačan rezultat utakmice, glasio je 90-78 za Zadar.

Zadrane je predvodio Ante Delaš, koji je utakmicu završio sa ubačenim 21 poenom. Ramljak sjajan sa 17 poena i 11 skokova, Bošnjak se zaustavio na 13, Kraljević 12, a Marinković 11 poena.

Kod Splita najefikasniji je bio Kalajžić sa 18 poena i 3 asistencije. Đugum je dodao 12, a Jukić 10 poena.

Novi derbi igra se već u subotu (17:10 h) kada na Višnjik stiže Cedevita.

KK Split – KK Zadar 78-90 (15-29, 23-26, 24-21,16-14) KK Split: Matić 7, Kotrulja, Filipović 8, Vučić, Jukić 10, Markulin 5, Dijan 7, Subotić, Širko 9, Ćubela 2, Kalajžić 18, Đugum 12; KK Zadar: Šango 1, Špaleta 4, Jelenković 2, Bašić 5, Delaš 21, Barać 4, Bošnjak 13, Marinković 11, Kraljević 12, I. Ramljak 17.